Luzaczek

 

 

Opiekunowie gazetki szkolnej:

 

-p. Adam Wyrowiński

 

- p. Hanna Borzyszkowska

 

- p. Wiesława Wilk

Historia naszej szkolnej gazetki

Gazetka "LUZACZEK" istnieje od 2001 roku. Jej historia jest nieco dłuższa, ponieważ powstała ona z połączenia dwóch wcześniej istniejących gazetek "Żaczka" i "Szkolniaka". Redakcję tworzy wielu uczniów, z różnych klas. Niektórzy uczniowie są luźno związani z pismem, sporadycznie pojawiają się na spotkaniach, przychodzą z koleżanką lub z kolegą, czasami przynoszą jakieś teksty. Inni pracują za to solidnie nad każdym numerem. Spotkania redakcyjne odbywają się raz w tygodniu. Są to zajęcia warsztatowe, w czasie których poznajemy różne formy publicystyczne, wymyślamy nowe tematy, poprawiamy przyniesione teksty lub na gorąco redagujemy nowe. Nasza gazetka zawsze cieszy się dużym zainteresowaniem społeczności szkolnej z uwagi na aktualności, sprawozdania, wywiady, komunikaty, ciekawostki z różnych dziedzin, rozrywkę i oczywiście "Kącik Przyjaciół" czyli pozdrowienia. Prawie co roku w ramach obchodów Dni Kultury Języka jesteśmy organizatorami Warsztatów Dziennikarskich, na które zapraszamy profesjonalistów - dziennikarzy lokalnych gazet i radia. Jest to doskonała okazja dla prezentacji dokonań młodych adeptów sztuki dziennikarskiej oraz dla wymiany doświadczeń. Spotkania są zawsze bardzo ciekawe i owocne, przebiegają we wspaniałej atmosferze, zwłaszcza za sprawą naszych gości, którzy chętnie i z ogromną swobodą opowiadają nam o swej pracy, wzbudzając szczery podziw uczniów.

CIEKAWE  WYCIECZKI

Trzy lata temu postanowiliśmy się przekonać na własne oczy, jak wygląda praca prawdziwych dziennikarzy, więc wzięliśmy udział w wycieczce do Chojnic, podczas której odwiedziliśmy drukarnię "Standruk" oraz siedziby lokalnych mediów: gazety "Nowy Czas Chojnic i Okolic" oraz radia "Weekend". Dowiedzieliśmy się tam o wielu ciekawych rzeczach, które teraz pomagają nam w tworzeniu naszej szkolnej gazetki.

Rok temu odwiedziliśmy Bydgoszcz. Spędziliśmy miło czas w towarzystwie scenarzystów, reżyserów i innych pracowników telewizji. Pracę regionalnego ośrodka telewizyjnego poznaliśmy niejako „od kuchni”. Mogliśmy wcielić się w postać prezentera wiadomości, kamerzysty czy realizatora programu. Było to wspaniałe i niezapomniane przeżycie. Później odwiedziliśmy redakcję „Expressu Bydgoskiego”. Byliśmy pod wrażeniem osoby redaktora naczelnego, który przyjął nas w swej redakcji bardzo serdecznie i ciepło.  Spacerowaliśmy również po mieście i podziwialiśmy uroki bydgoskiego rynku.

NASZE SUKCESY

Mamy również znaczące sukcesy: 26-27 kwietnia 2002r. w Damnie k. Słupska odbywał się wojewódzki konkurs gazetek szkolnych organizowany pod egidą słupskiego oddziału kuratorium oświaty oraz starostwo. Zwiedziliśmy miasto i byliśmy gośćmi rzecznika prasowego Starosty Słupskiego. W tym konkursie "LUZACZEK" otrzymał wyróżnienie, a nasi przedstawiciele brali udział w warsztatach organizowanych przez SP w Damnie.

kontakt Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

 

 

E-Dziennik