UCZNIOWIE PYTAJĄ – PREZES ODPOWIADA


Uczniowie Gimnazjum nr 1 w Człuchowie z opiekunem Koła Młodych Ekologów p. Lidią Skwierawską gościli Prezesa Koła Łowieckiego „Orzeł” p. Jacka Draguna.
Spotkanie zorganizowano w celu podsumowania akcji zbiórki karmy dla zwierzyny leśnej. Prezes koła dziękował uczniom za zebrane żołędzie i kasztany, które przeznaczył głównie dla danieli przebywających w zagrodzie „Bażantarnia” koło Barkowa. Dla najlepszych zbieraczy wręczył dyplomy i nagrody. Najwięcej nasion zebrały kolejno klasy:
-    1b – wych. p. Grażyna Jażdżewska,
-    1c – wych. p. Lidia Skwierawska
-    2c – wych. p. Dariusz Rudnicki.
Wśród uczniów szczególnie aktywni we współzawodnictwie zbiórki nasion byli:
-    Ewelina Kowalik kl.1c – 49 kg żołędzi,
-    Rafał Skalski kl. 1b
-    Sebastian Kowalik kl. 2c

Czytaj więcej: UCZNIOWIE PYTAJĄ – PREZES ODPOWIADA

SZKOLNY KLUB TOWARZYSTWA OPIEKI NAD ZWIERZĘTAMI

 

 

Z wizytą w schronisku dla zwierząt

8 grudnia br. czternastu wolontariuszy z naszego gimnazjum wraz z opiekunami oraz prezesem człuchowskiego Towarzystwa Opieki nad Zwierzętami wybrało się do chojnickiego schroniska dla zwierząt „Przytulisko”. Pojechaliśmy tam po to by przekazać zebraną karmę (udało nam się zebrać około 150 kg), słomę, koce, przysmaki i inne niezbędne rzeczy, a także po to by zająć się zwierzakami. Panie pracujące w schronisku pozwoliły nam wyprowadzić je na spacer, pomagaliśmy przy wyścielaniu bud słomą, a także karmieniu. Wizyta w schronisku bardzo nam się podobała i cieszymy się, że mogliśmy pomóc.

Z niecierpliwością czekamy na kolejny wyjazd i cały czas kontynuujemy zbiórkę dla schroniska.

Serdecznie podziękowania dla Uczniów oraz ich Rodziców za wszelkie dary!!

Czytaj więcej: Z wizytą w schronisku dla zwierząt

Z ekologią za pan brat - eko ozdoby świąteczne

Rozstrzygnięcie jesiennej edycji konkursu ekologicznego pt.

„Naturalnie, że z naturą za pan brat”.Przez dwa miesiące uczniowie Gimnazjum nr 1 w Człuchowie zmagali się z ekologicznymi zadaniami. W pierwszym etapie konkursu gimnazjaliści wykonali ekologiczne halloweenowe potwory wyłącznie z materiałów odpadowych. Poszczególne klasy włączyły się również w zbiórkę kasztanów i żołędzi dla zwierzyny leśnej. Drugi etap konkursu zakończył się zorganizowaniem wystawy  ekologicznych ozdób świątecznych.

Czytaj więcej: Z ekologią za pan brat - eko ozdoby świąteczne

Jesienna edycja konkursu „Z ekologią za pan brat!” trwa...

 

Jesienna edycja konkursu „Z ekologią za pan brat!” trwa...
Przedstawiciele siedmiu klas aktywnie włączyli się do zadania wyznaczonego na październik i wykonali „Halloweenowe potwory”, które można obejrzeć na wystawie przy wejściu do szkoły.

Czytaj więcej: Jesienna edycja konkursu „Z ekologią za pan brat!” trwa...

E-Dziennik