British day w naszej szkole!!!

 29.03.2019 w piątek odbył się  w naszej szkole „British day”.  W rozgrywkach międzyklasowych swoją wiedzę na temat Wielkiej Brytanii  zaprezentowali uczniowie klas IV, V i VI. W związku z tak ważnym wydarzeniem swoją obecnością zaszczyciła nas sama królowa Elżbieta II z całą swoją rodziną w asyście strażnika. Podczas całej imprezy uczestnicy mieli okazję skosztować pysznych słodkości wykonanych z brytyjskim akcentem, a także napić się oryginalnej angielskiej herbatki z królową. Wszystkim dopisywał dobry humor. Wśród konkurencji najwięcej radości przysporzyła  pantomima. Uczniowie poszczególnych klas mieli za zadanie zaprezentować jeden z brytyjskich sportów, nie byłoby w tym nic nadzwyczajnego gdyby nie fakt, że musieli to robić w zwolnionym tempie. Oj działo się, działo! Innymi równie interesującymi zmaganiami były: karaoke- tu największą radość sprawił wszystkim dobrze znany utwór YMCA, koledzy i koleżanki ze starszych klas świetnie przygotowali choreografię, by wspomóc i ośmielić młodszych zawodników, poza tym uczniowie musieli odgadnąć tytuły znanych utworów muzycznych, rozpoznać symbole oraz osobliwości turystyczne Wielkiej Brytanii wyświetlane przez projektor. W przerwie zawodnicy mieli okazję posłuchać utworów muzycznych przygotowanych przez koleżanki  z klasy 8d- Zuzię Krysę oraz Paulinę Kononowicz. Dziewczyny zostały nagrodzone gromkimi brawami za swoje przepiękne głosy. Na koniec zrobiliśmy pamiątkowe zdjęcie, które mamy nadzieję oddaje charakter naszego dzisiejszego spotkania.

Oczywiście nie było przegranych, poziom był bardzo wyrównany, a zadecydowały pojedyncze punkty, dlatego pierwsze miejsce zajęły drużyny klas V i VI, a zaraz za nimi na drugim miejscu uplasowała się drużyna klas IV. Gratulujemy naszym małym zwycięzcom!! Pokazaliście dzisiaj, że można się świetnie bawić ucząc i uczyć bawiąc. Do zobaczenia za rok! 

Logowanie

E-Dziennik