Tropem Wilczym. Bieg Pamięci Żołnierzy Wyklętych.

W niedzielę 03.03.2019 r. w Człuchowie odbył się po raz pierwszy Bieg Pamięci Żołnierzy Wyklętych.

Zawodnicy rywalizowali na dwóch dystansach: 1963 m i 10 km – Bieg Główny. Dystans pierwszego biegu to symboliczna data śmierci ostatniego Żołnierza Wyklętego.

Uczniowie Szkoły Podstawowej nr 1 i zawodnicy Człuchowskiego Międzyszkolnego Klubu Lekkoatletycznego zaprezentowali się bardo bobrze.

Cezary Kumiszcza 8a zajął I miejsce w biegu symbolicznym na 1963 m, Marta Chmurzyńska 6c uplasowała się tuż za podium w tym samym biegu, Daniel Sprenger III Gimn. wywalczył II miejsce w biegu głównym w kategorii wiekowej M-29.

W biegach wystartowali również: Nikola Ernstmajer, Maria Zielnik, Patrycja Jażdżewska, Mateusz Malmon, Jakub Kreft, Maja Przysiężna, Nikola Kerzschk, Otylia Możuch, Malmon Joanna, Zofia Górska, Magdalena Woźniak, Alicja Klekocińska, Zofia Michalec, Franciszek Sarnowski, Julka Maćkowiak, Zuzanna Królak.

Gratulacje!

Serdeczne podziękowania dla rodziców za pomoc i wsparcie:)

Beata Bodziak