Międzynarodowy Dzień bez Przemocy

2 października obchodzony jest Międzynarodowy Dzień bez Przemocy. Ponieważ przemoc wobec innych, jest dziś problemem bardzo ważnym dla wszystkich ludzi, również i my postanowiliśmy głośno i otwarcie o nim powiedzieć:

„PRZEMOC JEST STRASZNA.

PRZEMOC TO CHOROBA.

OKRUTNE CZYNY, CZASEM NAWET SŁOWA.

OGARNIE WSZYSTKICH WINNYCH I BEZ WINY.

NIE SZUKAJMY ZEMSTY, SZUKAJMY PRZYCZYNY”

28 września delegacja uczniów starszych klas uczestniczyła w konferencji pod hasłem „Czy możliwy jest świat bez przemocy?”. Ideą spotkania było wyartykułowanie problemu i pokazanie, że należy przeciwdziałać i reagować na wszelkie przejawy agresji i przemocy pamiętając jednocześnie, że obojętność wspiera przemoc. Żeby podkreślić wagę problemu wychowawcy klas przygotowali i przeprowadzili pogadanki i warsztaty na temat przemocy   w swoich klasach. Przygotowano również gazetkę szkolną, w holu szkoły, oraz ogłoszono konkurs plastyczny pod hasłem „Stop przemocy”. Mamy nadzieję, że podjęte działania sprawią, że w otaczającym nas świecie będzie coraz mniej krzywd i łez.

• p1
  • p2