Paweł

Paweł masz  lep

Michał

Książka „Zwiadowcy” Johna Flanagana opowiada o losach Willa, chłopca, który stracił rodziców podczas I wojny światowej i  wychowuje się w sierocińcu . Chce zostać rycerzem i jak jego ojciec walczyć, ale nie ma do tego warunków fizycznych, gdyż był drobnej postury. Za to był szybki i zwinny.

Zostaje wybrany Przez Halta- ponurego członka elitarnego i tajemniczego stowarzyszenia zwiadowców, aby szkolić się na jednego z nich. Dzięki Zwiadowcy uczy się jak strzelać z łuku i poszczególnych technik. Książka trzyma w napięciu. Nie chce się odchodzić od niej.  Po przeczytaniu jednej części pojawia się niepohamowana chęć szybkiego czytania kolejnej i kolejne, aby poznać dalsze losy Willa i Halta. Jest to książka idealna dla chłopców, jak i dla dziewczyn,  wszystkich, którzy lubią książki przygodowe.

Gwarantuję, że będzie się Wam podobać! Sam się o tym  przekonałem. To nieobowiązkowa z obowiązkowych powieści dla chłopaków, nawet tych, którzy twierdzą, że nie lubią czytać. Idealna odskocznia od komputera.

W szkolnej bibliotece mamy już 11 części tej serii!

"Zwiadowcy" John Flanagan

John Flanagan "Zwiadowcy"

W szkolnej bibliotece mamy już 11 części tej serii!

KONKURS "NAJAKTYWNIEJSZY CZYTELNIK"

Regulamin konkursu "Najaktywniejszy Czytelnik"

Organizator: Biblioteka szkolna Gimnazjum w Człuchowie

Warunki: Konkurs przeznaczony jest dla uczniów klas I – III
Termin: Rok szkolny 2012/2013
Cel: Rozbudzanie zainteresowań czytelniczych

Zasady konkursu:
Uczeń, który w roku szkolnym przeczyta największą liczbę książek otrzyma nagrodę książkową.

·         konkurs przeznaczony jest dla uczniów naszego gimnazjum,

·         uczniowie, którzy wykazują się wysokim poziomem czytelnictwa otrzymują na koniec roku szkolnego nagrody książkowe.

Aby otrzymać nagrodę należy spełnić następujące warunki:

·         regularnie co miesiąc wypożyczyć określoną liczbę książek (min.3);

·         wypożyczone książki nie mogą być lekturami;

·         tytuły książek nie mogą się powtarzać;

Imiona i nazwiska uczniów kwalifikujących się do nagród zostaną podane na stronie biblioteki szkolnej (dział: czytelnictwo) w
dwóch turach: pierwszy raz na koniec I semestru, a drugi raz na zakończenie roku szkolnego.

Zapraszamy do udziału.