DZIEŃ WSPOMNIENIA ŚWIĘTEGO JANA PAWŁA II

Październik to miesiąc obfitujący w dni, w których wspominamy postać Ojca Świętego Jana Pawła II.  16 października 1978 r. Karol Wojtyła zostaje wybrany na papieża.  Od 2001 r. obchodzony jest Dzień Papieski. Przypada on zawsze w niedzielę poprzedzającą rocznicę wyboru Karola Wojtyły na Stolicę Piotrową. Dni Papieskie organizowane były za życia Jana Pawła II i kontynuowane są po Jego śmierci.

„Idźmy naprzód z nadzieją!” – pod takim hasłem obchodziliśmy  XVII Dzień Papieski. Już samo sformułowanie hasła jest znamienne. Ma stanowić zaproszenie i znak tego, że poprzez Dzień Papieski docieramy do głębi nauczania Papieża Polaka, który, wypowiadając słowa: „Idźmy naprzód z nadzieją!”, chce nas czynić świadkami nadziei. 

2 kwietnia 2005 r. Jan Paweł II odchodzi do „Domu Ojca”. 

Jego proces beatyfikacyjny rozpoczął się miesiąc po pogrzebie, a zakończył  1 maja 2011 r. Kanonizacja zakończyła się 3 lata później (27.04.2014)  i przeszła do historii, bo ogłoszenie Jana Pawła II świętym dokonało dwóch papieży: urzędujący – Franciszek i emerytowany – Benedykt XVI. 

Od czasu kiedy Jan Paweł II został kanonizowany 22 października - to dzień wspomnienia ŚWIĘTEGO Jana Pawła II. Dlatego w dniach 16-20.10.2017 r. w naszej szkole uczciliśmy postać świętego Jana Pawła II, postać papieża - Polaka. 

Podczas lekcji religii uczniowie wysłuchali montażu słowno –muzycznego przybliżającego postać ŚWIĘTEGO JANA PAWŁA II. Uczniowie zaśpiewali Jego ulubioną pieśń: Barka oraz obejrzeli film animowany: Historia Papieża Polaka.

Czytaj więcej: DZIEŃ WSPOMNIENIA ŚWIĘTEGO JANA PAWŁA II

Wygraliśmy wycieczkę!

Na początku roku szkolnego - we wrześniu- zgłosiliśmy się do ogólnopolskiego konkursu organizowanego przez fundację „Hotele polskie dzieciom”, chcąc jednocześnie zwrócić uwagę dzieci i młodzieży na problem wywozu polskich koni do rzeźni u schyłku ich życia oraz możliwości wykorzystania tych koni w celach rehabilitacyjnych (hipoterapia) dla dzieci z autyzmem. Pragnęliśmy także pomóc w budowie azylu dla koni.

Po wykonaniu zadań konkursowych (pomysłowy, symboliczny plakat informujący o zbiórce na azyl dla koni rehabilitujących dzieci z autyzmem), fotorelacje i protokół z przeprowadzonych zbiórek) z niepokojem i podekscytowaniem czekaliśmy na ogłoszenie wyników. 16 października okazało się, że zajęliśmy II miejsce! W nagrodę pojedziemy na  7-dniową wycieczkę na  malownicze Roztocze, do Kawęczynka koło Szczebrzeszyna – tak, tego, gdzie chrząszcz brzmi w trzcinie. Nasza przygoda rozpocznie się 9 listopada, a zakończy - 15 listopada. Dziękujemy  wszystkim, którzy trzymali za nas kciuki i wierzyli w nasze możliwości.

Klasa 3c z wychowawcą

Czytaj więcej: Wygraliśmy wycieczkę!

JESTEŚMY NAJLEPSI!!

RZEWNICA to dawna osada młyńska nad jeziorem Szczytno, obecnie znajdująca się w granicach gminy Rzeczenica. Wokół jeziora ciągną się piękne lasy bukowe, dębowe i sosnowe. Od kilku już lat Rzewnica staje się stolicą powiatu dla biegaczy. W tym roku 10 października ponownie zjechały się reprezentacje szkół w ramach Igrzysk Młodzieży Szkolnej, aby rywalizować w mistrzostwach powiatu w drużynowych biegach przełajowych. Trasa wiodła przez leśne ścieżki, wokół których jesień zaznaczyła swoją obecność i pomalowała liście w przeróżne kolory. W tych jesiennych barwach drużyny chłopców miały do pokonania 1000 m, a dziewczęta 800 m. 

Miło jest nam przekazać, że najszybciej trasę pokonała drużyna chłopców z klas gimnazjalnych  i klas siódmych Szkoły Podstawowej nr 1 w Człuchowie w składzie: Bylewski Jakub, Chodorski Mateusz, Cichoń Bartosz, Dobbek Karol, Łabędź Maksymilian, Majchrzak Wojciech, Mejer Olaf, Murdza Karol, Pałka Mikołaj, Radkowiak Maciej, Sprenger Daniel, Szmurło Nikodem, Tymorek Jakub, Wdowczyk Hubert, Zawada Szymon oraz dziewcząt w składzie: Gawlicka Sylwia, Kasak Paulina, Krysa Zuzanna, Laskowska Wiktoria, Markiewicz Julia, Miszczuk Daria, Okonek Natalia, Osiowy Marcelina, Pruska Kinga, Sas Marta, Sawczak Wiktoria, Sieg Weronika, Skobel Kinga, Sprenger Amelia i Wołujewicz Katarzyna. 

Czytaj więcej: JESTEŚMY NAJLEPSI!!

MISTRZOSTWA KLAS GIMNAZJUM CHŁOPCÓW W UNIHOKEJA

10 października  2017 r. odbyły się mistrzostwa  klas 2 i 3 gimnazjum  chłopców w unihokeja. Reprezentacje klas  rozegrały mecze grupowe, z których dwie najlepsze 3d i 2a zakwalifikowały się do finału.

Głównym meczu turnieju spotkali się godni przeciwnicy, wynik był otwarty do ostatnich minut. Napastnicy dwoili się i troili, aby pokonać świetnie dysponowanych w tym dniu bramkarzy. Ci ostatni popisywali się obronami jak zawodowi gracze. Gdy zabrzmiał ostatni gwizdek,  na tablicy widniał wynik 6 do 5 dla klasy 3d i to oni ostatecznie zostali mistrzami gimnazjum w unihokeja. 

Najlepszym strzelcem turnieju został  Adrian Kowalik  z klasy 2a, który był prawdziwym postrachem dla bramkarzy, a osobą, która stała murem przed bramką, czyli najlepszym bramkarzem turnieju został Mikołaj Maciukiewicz  z klasy 3d.

Wszystkim uczestnikom gratulujemy wspaniałej formy  i udanych występów a zwycięzcom gratulujemy zdobycia mistrzostwa.

Zapraszamy na kolejne turnieje.

 

Logowanie

E-Dziennik