PASOWANIE NA GIMNAZJALISTĘ

23 września br. 95 uczniów klas pierwszych stało się pełnoprawnymi członkami społeczności szkolnej Gimnazjum nr 1 im. Kazimierza Jagiellończyka w Człuchowie. Uroczystość Pasowania odbyła się w Lubnicy w Parku Owadów Owadogigantów. Wszyscy uczestnicy wyjazdu wspólnie z wychowawcami spędzili miło ten wyjątkowy dzień, w atmosferze zabawy i nauki. Uczniowie mięli okazję zwiedzić park, a także uczestniczyć w licznych zabawach integracyjnych. Wychowawcy bacznie przyglądali się ich zmaganiom. Później nastąpiła uroczysta chwila pasowania na gimnazjalistę. Wielu pierwszoklasistów ugięło się pod ciężarem ołówka i zapewne w tym momencie uświadomiło sobie jak wielki spoczywa na nich obowiązek. Bycie uczniem Gimnazjum to ogromna odpowiedzialność i nie lada wyzwanie. Wszystkim pierwszoklasistom życzymy powodzenia i wielu sukcesów!!!

Czytaj więcej: PASOWANIE NA GIMNAZJALISTĘ

V Turniej Orlika

W dniu 12 września 2014 r. na boisku ORLIK OSiR rozegrano V Turniej Orlika o Puchar Premiera Donalda Tuska dla uczniów rocznik 2001 i 2002. W turnieju wzięło udział 8 drużyn, z czego dwie reprezentujące nasze Gimnazjum. Mecze rozgrywano w dwóch grupach systemem „każdy z każdym”, w sumie rozegrano 16 dziesięciominutowych meczy. Nasze drużyny zajęły 3 i 5 miejsce, każdy otrzymał dyplom i drobne upominki.

Czytaj więcej: V Turniej Orlika

Rozpoczęcie roku szkolnego

Uczniowie wrócili po wakacjach do nauki. W poniedziałek w Gimnazjum nr 1 w Człuchowie odbyła się uroczysta inauguracja, którą poprowadziła Pani Elżbieta Mackowska – nowy dyrektor szkoły. Towarzyszył jej Burmistrz Miasta Człuchowa p. Maciej Pestka.

We wtorek zaczną się pierwsze zajęcia. Naukę w naszej szkole rozpocznie w roku szkolnym 2014/2015 – 320 uczniów. Życzymy im wielu dobrych ocen i samych sukcesów w nauce.

Czytaj więcej: Rozpoczęcie roku szkolnego