NASI ABSOLWENCI

"Szwecja w pigułce" – niesamowita wycieczka klasy 2a

W dniach 12-14 czerwca klasa 2 A udała się na wycieczkę do Szwecji, w ramach wygranej w konkursie ph.: "Szwecja z klasą". Pierwszą atrakcją było trampolinowe szaleństwo w JumpCity w Gdyni. Wieczorem uczniowie zakwaterowali się na promie STENA LINE, który zachwycił ich swoim wyglądem.

Dodatkową atrakcją była możliwość obserwowania szkolenia grupy komandosów, które właśnie odbywało się z udziałem naszego promu (przez moment myśleli, że to prawdziwy atak terrorystyczny). Rano po dopłynięciu rozpoczęli zwiedzanie Karlskrony. Poznali Szwecję od prehistorycznych i historycznych zabytków, poprzez archipelag szkierowy po współczesne miasta. Odwiedzili m.in. kamień runiczny, dawne duńskie miasteczko Ronneby, Muzeum Morskie, największe wyspy archipelagu Karlsklony-Sturkö i Tjurkö, gdzie znajdowały się dawne kamieniołomy granitu, cmentarzysko wikingów z „kamiennymi kręgami”. Dzięki wspaniałej pani przewodniczce Eli język szwedzki nie jest im już obcy. Wieczorami na promie uczniowie świetnie bawili się z innymi grupami na zorganizowanej dla nich discotece (to dopiero było szaleństwo). Po powrocie do Polski grupa odwiedziła godne polecenia Muzeum II Wojny Światowej w Gdańsku.

Wszystko było SUPER. Uczniowie na długo zapamiętają ten wyjazd.

Czytaj więcej: "Szwecja w pigułce" – niesamowita wycieczka klasy 2a

Konkurs ekologiczny Ekotest

Wyniki ogólnopolskiego konkursu ekologicznego Ekotest

W konkursie ekologicznym wzięło udział 26 uczniów z naszej szkoły.

Wyniki konkursu:

I m. Julia Polak z klasy IIIa

II. m. Daria Jońca z klasy IIIa

III. m. Wiktoria Paczkowska z klasy IIc

Gratulujemy!!!

WIOSENNY TURNIEJ

WIOSENNY TURNIEJ PIŁKI NOŻNEJ NA ORLIKU CHŁOPCÓW KLAS I - III

W dniu 06.06.2017 r.  uczniowie  naszej szkoły rozpoczęli rywalizację w WIOSENNYM TURNIEJU W PIŁKI NOŻNEJ NA ORLIKU CHŁOPCÓW KLAS I – III. Turniej rozegrano w trzech etapach – wtorek (06.06.) – czwartek (08.06.) - wtorek (13.06.).  Organizatorami turnieju byli nauczyciele wychowania fizycznego: Marek Dowksza i Wiesław Gibczyński. Podczas rozgrywek strzelono 20 bramek. Na wyróżnienie zasłużyli uczniowie, zdobywając tytuły: „Króla Strzelców” – JAKUB MIKULICZ z klasy 3a, „Najlepszy Zawodnik Turnieju” – PIOTR KOWCUN z klasy 1C, „Najlepszy Bramkarz” – MACIEJ ZAWADZIŃSKI z klasy 3d, „Zawodnik Fair Play Turnieju” – GRACJAN TIMM z klasy 3d. Poniżej miejsca najlepszych drużyn turnieju:

Czytaj więcej: WIOSENNY TURNIEJ