TURNIEJ rozstrzygnięty

W czwartek - 30 października br. w naszej hali odbył się szkolny turniej w unihokeja chłopców. Do turnieju zgłosiło się 7 drużyn, które rozgrywały mecze w dwóch grupach systemem „każdy z każdym”, po czym rozegrano mecze finałowe. W sumie rozegrano 12 pięciominutowych meczy. Turniej wyłonił najlepszych zawodników, którzy będą reprezentować naszą szkołę na zbliżających się Mistrzostwach Powiatu. Wszyscy uczestnicy otrzymali napoje i słodycze.
WYNIKI
1.    Żółci-klasa 3c
2.    Czerwoni-klasa 1a
3.    Czarni-klasa 3b
4.    Kolorowi-klasa 1b
5.    Ex aequo  Niebiescy-klasa 2a i Szarfy-klasa 1d
6.    Zieloni-klasa 2c

Czytaj więcej: TURNIEJ rozstrzygnięty

ŚWIĘTO MATEMATYKI 2014

Dnia 20 i 22 października 2014 r. odbyło się w naszej szkole „Święto Matematyki” w ramach którego zostały przeprowadzone następujące konkursy:

I. „Matematyczny Czar Par” dla uczniów klas

„Matematyczny Czar Par” to nazwa konkursu, który ukazuje piękno matematyki, czar jaki kryją w sobie chwile spędzone przy rozwiązywaniu problemów matematycznych. Celem konkursu jest przekazanie młodzieży faktu, że matematyka nie musi być tylko nudna i trudna, ale za to może stać się źródłem wspaniałej zabawy, jeśli przeniesiemy ją na grunt znanych i lubianych przez wszystkich gier i zabaw. W konkursie uczniowie brali udział parami, co powoduje, iż uczucie osamotnienia podczas zmagań konkursowych jest całkowicie wyeliminowane. Konkurs wyróżnia się nowatorską formą, czyli zabawą z matematyką, kształci umiejętność współpracy, współodpowiedzialności, a także ukazuje konieczność doboru odpowiedniej strategii. W ramach konkursu  odbyły się  rozgrywki: gra planszowa- „wielki wyścig”, krzyżówka z hasłem, tangramy, krzyżówka liczbowa, zadania z treścią, domino matematyczne, gra w wojnę.
W tym dniu do zabawy z matematyką przystąpiło 16 uczniów klas pierwszych naszego gimnazjum, z których najlepszymi zawodnikami okazali się:
- I miejsce- Gracjan Timm, Dominik  Szmurło kl.1d
- II miejsce- Michał Wójcik i Jakub Landowski kl. 1a
- III miejsce- Katarzyna Lisek i Maciej Todakl.1c
- IV miejsce- Jacek Kiedrowicz i Miłosz Baprawski kl.1a
GRATULUJEMY!!!

Czytaj więcej: ŚWIĘTO MATEMATYKI 2014

XIV Dzień Papieski – prelekcja DKF- u

16 października 2014 r. w czytelni szkolnej biblioteki uczniowie klasy 3a z opiekunem panem Adamem Wyrowińskim zaprezentowali prelekcję połączoną z prezentacją filmu z okazji obchodów Dnia Papieskiego. W Polsce już po raz czternasty obchodzony był ten dzień. Tegoroczna edycja wydarzenia odbyła się pod hasłem „Jan Paweł II – świętymi bądźcie”. Przedstawiciele klas otrzymali zaproszenia od opiekunów DKF – u.

Czytaj więcej: XIV Dzień Papieski – prelekcja DKF- u

Wycieczka 3a

2 października 2014 r. w ramach innowacji pedagogicznej „Klasa teatralno-dziennikarska” wybraliśmy się do Bydgoszczy. Rano wyjechaliśmy małym autokarem sprzed naszego gimnazjum, a grupa liczyła 18 uczestników. Gdy dojechaliśmy do celu, udaliśmy się na spacer po rynku, gdzie wychowawca naszej klasy p. Wyrowiński pokazał nam kilka ciekawych miejsc takich jak np. Katedra św. Marcina i Mikołaja oraz Pomnik Ofiar Faszyzmu. Po niecałych dwóch godzinach byliśmy już w siedzibie TVP Bydgoszcz przy ul. Kujawskiej 7, gdzie poznaliśmy pracę dziennikarzy telewizyjnych, techników i prezenterów oraz objaśniono nam kilka „telewizyjnych sztuczek”. Pan, który pracuje tam od wielu lat, czasami na wielu różnych stanowiskach, gdyż zdarza mu się zastępować kolegów, oprowadził nas po całym budynku. Pokazał nam jak działają sprzęty używane przez operatorów, dźwiękowców oraz objaśnił nam na czym polega ich praca  oraz praca  prezenterów. Największą atrakcją było ogromne studio.

Czytaj więcej: Wycieczka 3a