PIŁKA NOŻNA CHŁOPCÓW

W dniu 27.04.2016 r.  o godz. 9:30 na boiskach ZSS w Człuchowie odbyły się Mistrzostwa Powiatu Człuchowskiego w Piłce Nożnej Chłopców. Nasza reprezentacja szkolna wywalczyła VI miejsce.

Czytaj więcej:  PIŁKA NOŻNA CHŁOPCÓW

TURNIEJ PIŁKI NOŻNEJ CHŁOPCÓW KLAS III GIMNAZJUM

26.04.2016 r.  odbył się Turniej Piłki Nożnej Klas III Gimnazjum na hali sportowej Gimnazjum nr 1 w Człuchowie.

W turnieju rywalizowały 4 zespoły. Padło 10 bramek, walka na boisku była bardzo wyrównana, były 2 remisy. Najlepszym zespołem został zespół z klasy 3a, drugie miejsce zajął zespół z klasy 3d, trzecie miejsce zajął zespół z klasy 2a (zwycięzca turnieju klas II), czwarte miejsce zajęła drużyna z 3c. Najlepszym strzelcem został Artur Oleszczuk z 3d - zdobywca 3 bramek, a najskuteczniejszym bramkarzem został Krzysztof Słomiński z 3d. Wszystkie zespoły oraz najlepszy bramkarz i najlepszy strzelec bramek otrzymali pamiątkowe dyplomy. Organizatorami turnieju byli nauczyciele wychowania fizycznego w składzie: Wiesław Gibczyński i Marek Dowksza.

Czytaj więcej: TURNIEJ PIŁKI NOŻNEJ CHŁOPCÓW KLAS III GIMNAZJUM

KONKURS POPRAWNOŚCI JĘZYKOWEJ

13 kwietnia 2016 roku w naszym gimnazjum odbył się konkurs poprawności językowej. Uczniowie walczyli o tytuł Mistrza Poprawności Językowej w kategorii klas I, II, III.  Test składał  się z siedmiu zadań, w których uczniowie musieli się wykazać wiedzą dotyczącą  odmiany wyrazów, ich użycia, a także poprawności językowej zdań. W tym roku konkurs cieszył się dużą popularnością, gdyż do rozwiązania testu przystąpiło 53 uczniów. Jednak zaszczytny tytuł Szkolnego Mistrza Poprawności Językowej zdobyli:

w kategorii klas pierwszych – Wiktoria Laskowska z kl.1c

w kategorii klas drugich – Jakub Mikulicz z kl. 2a