Finał Ligi Matematycznej

16 kwietnia 2018 r. w Słupsku odbył się finał 17 edycji Ogólnopolskiego Konkursu Matematycznego „Liga Matematyczna”. Naszą szkołę reprezentowali: Natalia Mayer z klasy 5a, Zofia Majoch i Maja Szmaglinska z klasy 6a, Piotr Homme i Adrian Tchorzewski z klasy 6c oraz Jakub Bill a 2a gimnazjum. Maja Szmaglińska została laureatką tego konkursu, zajmując 9 miejsce. Gratulujemy Mai i pozostałym  uczestnikom finału.

Czytaj więcej: Finał Ligi Matematycznej

Trójmecz Piłki Nożnej Chłopców

Dnia 17.04.2018 rozegrany został Trójmecz Piłki Nożnej Chłopców Reprezentacji  Klas 7 oraz Reprezentacji Klas  2 i 3 Gimnazjum na orliku przy Ulicy Szkolnej 3 w Człuchowie. Organizatorami imprezy byli nauczyciele wf: Marek Dowksza i Wiesław Gibczyński. Podczas spotkań strzelono 18 bramek.  Po zaciętej grze w trzech meczach i dogrywkach  wyłoniono najlepsze zespoły i wyróżniono najlepszych  graczy pamiątkowymi dyplomami. Poniżej ostateczna klasyfikacja:

1 miejsce – 2 klasy Gimnazjum

2 miejsce – 7 klasy Szkoły Podstawowej

3 miejsce – 3 klasy Gimnazjum

Najlepszy Zawodnik Trójmeczu  – Meyer Olaf  z 2A

Król Strzelców Trójmeczu  – Radkowiak Maciej  z 3C

Najlepszy Bramkarz Trójmeczu  – Kwaśniak Jakub  z 3A

Czytaj więcej: Trójmecz Piłki Nożnej Chłopców

Mistrzostwa Województwa

W dniu 16.04.2018 drużyna z naszej szkoły rywalizowała w  Mistrzostwach Województwa w Drużynowych Biegach Przełajowych Chłopców  w Gdyni. Nasza Reprezentacja wywalczyła VII miejsce.

Czytaj więcej: Mistrzostwa Województwa

SZKOLNY KONKURS WIEDZY O FILMIE I TEATRZE

13 kwietnia 2018 r. w Szkole Podstawowej nr 1 im. Przyjaciół Ziemi przy  ulicy Szkolnej 3 odbył się Konkursu Wiedzy o Filmie i Teatrze zorganizowany przez Szkolny Dyskusyjny Klub Filmowy.

Uczestnicy konkursu, którzy  reprezentowali klasy 7, 2 i 3 gimnazjum  musiało wykazać się wiedzą z historii kina polskiego i światowego. Pytania w formie testu wymagały znajomości zarówno twórców (reżyserów, aktorów, scenografów, kompozytorów), nurtów, gatunków i pojęć filmowych, jak i tytułów ważniejszych dzieł, a także dat znaczących wydarzeń. Najlepiej z tematyką filmową i teatralną poradziła sobie Klaudia Stalka z klasy 3c gimnazjum, na drugim miejscu znalazł się Beniamin Knut z klasy 7c, trzecie miejsce zajęły  ex aequo Zuzanna Ponikowska z 7c i Martyna Makles z 7b.

Czytaj więcej: SZKOLNY KONKURS WIEDZY O FILMIE I TEATRZE