Żyj smacznie i zdrowo!!

Wyłoniono zwycięzców VI edycji programu edukacyjnego „Żyj smacznie i zdrowo”

Miło nam poinformować, że w VI edycji programu edukacyjnego „Żyj smacznie i zdrowo” Gimnazjum nr 1 im. Kazimierza Jagiellończyka w Człuchowie zostanie nagrodzone zestawami sprzętu kuchennego.

Podziękowania

Dyrekcja szkoły serdecznie dziękuje nauczycielom, pracownikom szkoły, uczniom, rodzicom oraz wszystkim osobom, które w łączyły się w przygotowania obchodów 50-lecia TYSIĄCLATKI.

Czytaj więcej: Podziękowania

Jeśli nie czytaliście, to koniecznie przeczytajcie

W piątek, 20 maja 2016 r. uczniowie klasy 1c z opiekunem p. W. Wilk, uczestniczyli w organizowanym przez Bibliotekę Pedagogiczną spotkaniu z autorką książek BARBARA KOSMOWSKĄ.

Było ono na tyle ciekawe, że młodzież nie chciała by się zakończyło. Pytaniom do pani Kosmowskiej nie było końca. Okazało się, że ta współczesna nam i pochodząca prawie z naszego terenu (z Bytowa) pisarka, ma wielką osobowość, duży dystans do siebie i niesamowity kontakt z odbiorcami  swojej twórczości. Mimo, że rozpoczęła działalność pisarską dopiero w wieku 40 lat, to do dzisiaj "popełniła" już przeszło 30 pozycji, w tym ulubione przez młodszych czytelników "BUBY", "Gaduła", "Puszka" oraz przez dorosłych "Teren prywatny", "Gorzko" czy "Gobelin". Jej powieści zdobyły szereg prestiżowych nagród i wyróżnień. Prosto z Człuchowa wyruszała na spotkanie autorskie do Kalifornii.

Jeśli dotąd nie czytaliście książek pani BARBARY KOSMOWSKIEJ, to polecamy i zachęcamy. Na pewno się Wam spodobają!!!

Czytaj więcej: Jeśli nie czytaliście, to koniecznie przeczytajcie

TURNIEJ PLAŻOWEJ PIŁKI SIATKOWEJ CHŁOPCÓW - przygotowania do rozgrywek

Dnia 17.05.2016 r. zorganizowany został Turniej Plażowej Piłki Siatkowej Chłopców Klas I – III Gimnazjum. Do rywalizacji stanęło pięć zespołów. Rozegranych zostało 10 meczy systemem „każdy z każdym”.

I miejsce, bez żadnej porażki zajęła drużyna z klasy 2a w składzie – Michał Wójcik i Jakub Landowski

Czytaj więcej: TURNIEJ PLAŻOWEJ PIŁKI SIATKOWEJ CHŁOPCÓW - przygotowania do rozgrywek