SREBRNE MEDALE DLA SIATKARZY PLAŻOWYCH

W dniu 14.05.2019 r. reprezentacja naszej szkoły rywalizowała w Mistrzostwach Powiatu Człuchowskiego w Plażowej Piłce Siatkowej Chłopców i Dziewcząt w ZSS w Człuchowie. Drużyna dziewcząt wywalczyła IV miejsce, chłopcy natomiast uplasowali się na II miejscu. 

Czytaj więcej: SREBRNE MEDALE DLA SIATKARZY PLAŻOWYCH 

PIŁKA NOŻNA CHŁOPCÓW

W dniu 08.05.2019 r. reprezentacja naszej szkoły rywalizowała w Mistrzostwach Powiatu Człuchowskiego w Piłce Nożnej Chłopców w ZSS w Człuchowie zajmując V miejsce.

 

Czytaj więcej: PIŁKA NOŻNA CHŁOPCÓW

INFORMACJA

Dyrektor Szkoły  Podstawowej nr 1 im. Przyjaciół Ziemi informuje, że  w szkole nadal trwa strajk  /do odwołania/. Zajęcia dydaktyczne nie będą się odbywać. Świetlica przy ul. Średniej czynna od godz. 6.30 do 16.30.

I jeszcze jeden sukces w konkursie recytatorskim!

28 marca 2019 r. w Ognisku Pracy Pozaszkolnej w Starogardzie Gdańskim odbyły się rejonowe eliminacje Wojewódzkiego Konkursu Recytatorskiego Poezji Polskiej.  

Tym razem na scenie pojawili się najstarsi recytatorzy- młodzież z klas VII, VIII i gimnazjum.

W kategorii III naszą szkołę reprezentował Daniel Sprenger  z klasy 3a gimnazjum i spisał się rewelacyjnie, zajmując III miejsce!

Jury podkreśliło zwłaszcza jego doskonałą dykcję, piękną barwę głosu oraz dojrzałość interpretacji. 

Czytaj więcej:  I jeszcze jeden sukces w konkursie recytatorskim!

KONKURS WIEDZY O FILMIE I TEATRZE

W środę 27 marca 2019 r. przypadał Światowy Dzień Teatru i z tej okazji kolejny raz w naszej szkole odbył się konkurs wiedzy o filmie i teatrze. Był on skierowany do uczniów klas 7 – 8 szkoły podstawowej oraz klas 3 gimnazjum. Uczestnicy mieli do rozwiązania test składający się z 16 pytań (10 zamkniętych i 6 otwartych) i zdobycia 32 punkty. 

Wśród wszystkich uczestników największą wiedzą z zakresy historii filmu i teatru wykazała się uczennica klasy 8 c Zuzanna Ponikowska uzyskując 29 pkt, drugie miejsce zajęła jej koleżanka z klasy Krystyna Koniec z 28 punktami. 

Trzecie miejsce zajął Jędrzej Mostowik uczeń klasy 3c gimnazjum, który zebrał 26 punktów. 

Czytaj więcej: KONKURS WIEDZY O FILMIE I TEATRZE

Logowanie

E-Dziennik