Dzień Teatru

Tegoroczny Dzień Teatru w naszej szkole obchodziliśmy we wtorek 15 kwietnia. Z tej okazji odbyły się prezentacje teatralne przygotowane przez Kabaret „Szpila” pod okiem p. Anny Zawadzińskiej oraz grupę teatralną „Jeszcze bez nazwy” utworzoną z uczniów kl. 2a i 2c na warsztatach teatralnych w ramach innowacji „Klasa teatralno-dziennikarska”, którą od 2 lat realizuje w szkole nauczyciel j. polskiego p. Adam Wyrowiński. Uczniowie oraz zaproszeni goście zgromadzeni w udekorowanej sali widowiskowej czuli się jak w prawdziwym teatrze.  Konferansjerzy zaprosili do oglądania dwóch sztuk noszących tytuły: „Romeo i Julia” oraz „Atlas uczniów”.   W czasie spektaklu aktorzy  włączali do gry osoby z widowni. Otrzymywali oni ciekawe role: balkonu, słoneczka i księżyca. Podziwiano też występ Hani Kaczkowskiej - laureatki Szkolnego Konkursu Recytatorskiego, prezentację Ady Marasz o tragedii Szekspira oraz zapoznano się z wystawą i prezentacją multimedialną na temat historii teatru. Zaproszono również laureatów Konkursu Wiedzy o Teatrze i Filmie. I miejsce zajęła Kasia Włośniewska z kl. 2a. Gratulujemy!

Czytaj więcej: Dzień Teatru

KONKURS WIEDZY O FILMIE l TEATRZE