MISTRZOSTWA SZKOŁY W UNIHOKEJA CHŁOPCÓW

 W dniu 18.10.2016 r. uczniowie naszej szkoły rywalizowali w MISTRZOSTWACH SZKOŁY W UNIHOKEJA CHŁOPCÓW w hali sportowej Gimnazjum nr1 w Człuchowie. Do rywalizacji stanęły cztery drużyny. Rozgrywki zostały przeprowadzone systemem „każdy z każdym”. Rozegranych zostało sześć zaciętych meczy. Padło w nich 10 bramek. Najskuteczniejszymi strzelcami bramek, zdobywając po 2 gole, okazali się: Kacper Skwiercz z 3d, Jakub Landowski z 3a i Hubert Radziemski z 3b. Poniżej klasyfikacja końcowa Mistrzostw Szkoły w Unihokeja Chłopców:

I MIEJSCE – KLASA 3D

II MIEJSCE – KLASA 3B

III MIEJSCE – KLASA 3A

IV – MIEJSCE – KLASA 2A

Najlepsze zespoły zostały nagrodzone pamiątkowymi dyplomami i  drobnymi nagrodami.

Czytaj więcej: MISTRZOSTWA SZKOŁY W UNIHOKEJA CHŁOPCÓW 

Konkurs matematyczny dla klas drugich

O tym, że matematyka może być źródłem dobrej zabawy, tym razem przekonali się uczniowie klas drugich naszego gimnazjum, którzy wzięli udział w konkursie pt. „Zabawa z matematyką” przeprowadzonym w ramach realizacji w naszej szkole projektu „Matematyka- poznaj, by polubić” dofinansowanego ze środków Fundacji mBanku w ramach III edycji  programu grantowego „mPotęga”.                                                 

W konkursie, który odbył się 17 października 2016r. wzięło udział dziewięć  par uczniów klas drugich.  Zawodnicy rywalizowali między sobą w pięciu konkurencjach, w których mogli wykazać się wiadomościami i umiejętnościami z zakresu: test z hasłem, zadania logiczne, procenty, zapisy liczb, zadania z treścią. Reakcje dzieci podczas zmagań matematycznych świadczyły o tym, że zaproponowana forma zawodów była dla nich źródłem dobrej zabawy, a praca w grupie zmniejszała stres i rozwijała umiejętność współpracy i dzielenia zadań na poszczególne osoby.

Czytaj więcej: Konkurs matematyczny dla klas drugich

NASZE DZIEWCZĘTA i NASI CHŁOPCY W FINALE WOJEWÓDZKIM!!!

Dnia 19.10.2016 r. na terenie Powiatowego Centrum Młodzieży w Garczynie odbył się Finał XVIII Gimnazjady Województwa Pomorskiego w Sztafetowych Biegach Przełajowych. W zawodach mieli prawo startu tylko zwycięzcy rozgrywek powiatowych, czyli 22 drużyny. Pomimo niesprzyjających warunków pogodowych (deszcz), nasze dziewczęta walczyły dzielnie zajmując wysoką IX lokatę.

 

Gimnazjum nr 1 w Człuchowie reprezentowały: Marcelina Osiowy, Kinga Skobel, Daria Miszczuk, Natalia Westfal, Weronika Sieg, Kinga Pruska, Julia Markiewicz, Amelia Sprenger, Nicola i Natalia Dębska, Karolina Lichoń, Magda Buczma i Paulina Kasak. Opiekunem dziewcząt była p. Katarzyna Pliszka.

Nasi chłopcy pomimo ambitnej walki zajęli ostatecznie XV miejsce.

Czytaj więcej: NASZE DZIEWCZĘTA i NASI CHŁOPCY W FINALE WOJEWÓDZKIM!!!

Logowanie

E-Dziennik