Szkolna Eurowizja 2016

XV EDYCJA SZKOLNEJ EUROWIZJI

W XV już edycji Szkolnej Eurowizji mogliśmy uczestniczyć w piątek 17.06.2016r. Do tegorocznej rywalizacji przystąpiło 13 wykonawców i niemal cała klasa 3c. Większość piosenek, jakie wybrali nasi najodważniejsi gimnazjaliści, to utwory anglojęzyczne, ale wśród 11 prezentowanych, pojawiły się również utwory po francusku i po polsku. Jury w składzie: p. Beata Pintos, p. Magdalena Autuchiewicz, p. Arkadiusz Kamiński, ks. Grzegorz Formela oraz Magdalena Ołów jednogłośnie wskazali zwyciężczynię tegorocznego konkursu. Została nią Klaudia Urban z kl. 1a, na drugiej pozycji uplasowała się Kinga Stanke z kl. 1c, trzecie miejsce zajął duet w składzie: Amelia Ekert z kl. 1c i Zuzanna Osiowa z kl. 1a. Wyróżniono również dziewczyny z kl. 3c: Michalinę Gliwkę, Julię Lider oraz Natalię Bohm. Gratulujemy! Bawiliśmy się świetnie, wrażeń nie brakowało, za co bardzo serdecznie dziękujemy! Dziękujemy wszystkim, którzy włączyli się w przygotowanie tego przedsięwzięcia: wykonawcom, członkom jury, prowadzącym, operatorom sprzętu, sponsorom nagród (Szkole Językowej „Quest”, Radzie Rodziców, Burmistrzowi Miasta) i Wam drodzy uczniowie!  Szczególne podziękowania kierujemy do uczniów SP nr 1, którzy w przerwie konkursu podczas obrad jury zaprezentowali swoje umiejętności wokalno- językowe.  Ich gościnny występ wprawił w osłupienie wszystkich na widowni.  Cieszymy się bardzo, że mogli pochwalić się swoim niesamowitym talentem muzycznym na naszej scenie. Być może ci utalentowani uczniowie będą mieli okazję w przyszłości wziąć udział w naszej Szkolnej Eurowizji! Do zobaczenia za rok!

Czytaj więcej: Szkolna Eurowizja 2016

„Klasa z klasą” – wyniki końcoworoczne

Jest nam miło poinformować, że w roku szkolnym 2015/2016 zwycięzcą konkursu „Klasa z klasą” -  po raz trzeci z rzędu -  z liczbą punktów 4404 została klasa 3a!  Serdecznie gratulujemy uczniom  i wychowawczyni - pani Annie Zawadzińskiej.

Na II miejscu uplasowała się klasa 1a (2892 punkty), a na III- 3c (1873 punkty). Rada Rodziców podjęła decyzję o nagrodzeniu wszystkich zwycięskich klas.

Czytaj więcej: „Klasa z klasą” – wyniki końcoworoczne

Wycieczka klasy 2a

W dniach 5.06.2016-11.06.2016 klasa 2a wraz z innymi uczniami z pozostałych klas drugich uczestniczyła w wycieczce w góry w ramach innowacji matematyczno-przyrodniczej. Wycieczka została zorganizowana przez p. Arkadiusza Kamińskiego. Opiekunami podczas wyjazdu byli: p.  Iwona Stanke, p. Stanisław Stanke, p. Arkadiusz Kamiński oraz p. Dariusz Rudnicki.

Czytaj więcej: Wycieczka klasy 2a

Pokolenie czytających książki NIE UMIERA!!!

10 czerwca 2016 r.  nasza szkoła przystąpiła do ogólnopolskiej AKCJI - JAK NIE CZYTAM - JAK CZYTAM.

Ale się działo!!!

Już od rana w poczytalni szkoły  spotkali się laureaci konkursów organizowanych w ramach obchodów Dnia Języka.  Otrzymali oni  nagrody, a inni uczestnicy  obejrzeli prezentację poświęconą  H. Sienkiewiczowi i odczytali fragmenty powieści "Quo vadis".

Po drugiej godzinie lekcyjnej cała społeczność szkolna z książkami i hasłami wyruszyła na rynek miasta, by zamanifestować, że czytanie to największe osiągnięcie człowieka... Dyrektorzy szkół, pani Sylwia Marasz  i Jolanta Lisek oraz zaproszeni goście włącznie z Burmistrzem Miasta, reprezentujący różne instytucje i placówki między innymi: Urząd Miasta, Policję, Kościół, Miejską Bibliotekę Publiczną, Wojewódzką Bibliotekę Pedagogiczną, Kuratorium Oświaty, odczytali głośno wybrane urywki "Małego Księcia".

Następnie wszyscy uczestnicy, a więc my a także uczniowie Szkoły Podstawowej, Zespołu Szkół Technicznych, dzieci z przedszkola "Jacka i Agatki" jak też przybyli mieszkańcy Człuchowa  zaprezentowali krótkie teksty z książki " Kubuś Puchatek".

Nieliczna grupa gimnazjalistów na czele z p. dyrektor Marasz udała się na wieżę Zamku Krzyżackiego, skąd na cztery strony świata czytała wybrane fragmenty ich ulubionych książek.

A w tym samym czasie, my przepięknie zaprezentowaliśmy wcześniej przygotowywany i dopracowany  Taniec z książkami w rytmie zumby... Wszyscy cudownie się bawiliśmy. Przy muzyce,  książkach i rozmowach nikomu się nie nudziło i okazało się, że KSIĄŻKA jest elementem najsilniej  cementującym relacje międzyludzkie.

Oby więcej takich imprez.

Czytaj więcej: Pokolenie czytających książki NIE UMIERA!!!

PUCHAR DLA NASZEJ SZKOŁY ORAZ DWA ZŁOTE I JEDEN SREBRNY MEDAL

UCHAR DLA NASZEJ SZKOŁY ORAZ DWA ZŁOTE I JEDEN SREBRNY MEDAL  W III ZAWODACH KAJAKOWYCH O PUCHAR KIEROWNIKA OSIW OHP W CZŁUCHOWIE

W dniu 10.06.2016.(piątek) uczniowie naszej szkoły rywalizowali w III Zawodach Kajakowych o Puchar Kierownika OSiW OHP  w Człuchowie. Zawodnicy startowali w dwóch konkurencjach, na K-I i na K-II. Poniżej najlepsze wyniki uczniów naszej szkoły.

W konkurencji – K-I:

I miejsce – Szymon Moga – klasa 3b,

II miejsce – Dominik Szmurło– klasa 2d.

W konkurencji – K-II:

I miejsce – Szymon Moga – klasa 3b i Dominik Szmurło – klasa 2d,

IV miejsce – Patryk Nisztuk – klasa 2d i Wojciech Szczygielski – klasa 3d.

W zawodach startowali również: Knut Bożydar – klasa 1a, Orzłowski Marcin – klasa 2d i Kanclerz Jakub – klasa 2d zajmując wysokie miejsca. Wszyscy uczestnicy otrzymali pamiątkowe dyplomy i upominki, a najlepsi medale i nagrody rzeczowe, a puchar przypadł naszej szkole. Po zawodach czekał na wszystkich gorący posiłek.

Czytaj więcej: PUCHAR DLA NASZEJ SZKOŁY ORAZ DWA ZŁOTE I JEDEN SREBRNY MEDAL