Nazywam się Miliard

Nazywam się Miliard. Na rynku tańczyli przeciwko przemocy seksualnej.

Wcześniej niż w całej Polsce w Człuchowie zorganizowano tegoroczną akcję odbywającą się pod hasłem One billion Rising (Nazywam się Miliard). Kilkadziesiąt osób tańczyło na człuchowskim rynku, w tym nasi uczniowie, protestując w ten sposób przeciwko przemocy. W tym roku happening odbywa się pod hasłem: „Tylko tak oznacza zgodę”, podkreślając, że seks bez wyraźnej zgody to gwałt.

Czytaj więcej: Nazywam się Miliard

MUFFINKI NA WALENTYNKI

Gimnazjaliści i 7 i 8 klasy SP1 od 2 tygodni przygotowywali słodkie muffinki i sprzedawali na korytarzach szkoły - pieniądze zebrane posłużyły na zakup sprzętu do człuchowskiego hospicjum. Już dziś obchodziliśmy walentynki - sprzęt i słodki poczęstunek został przyjęty od samorządu uczniowskiego z uśmiechem na ustach. A w szkole - nie obyło się bez poczty walentynkowej.

Czytaj więcej: MUFFINKI NA WALENTYNKI

SREBRNE MEDALE DLA NASZEJ SZKOŁY W PŁYWANIU DRUŻYNOWYM

W dniu 05.02.2019 r. młodzież naszej szkoły rywalizowała w Mistrzostwach Powiatu Człuchowskiego w Pływaniu Drużynowym Dziewcząt i Chłopców. Zawody odbyły się na basenie sportowym w Człuchowie przy ZSS. Rywalizacja odbywała się w czterech stylach pływackich oraz sztafetach pływackich. W każdym stylu startowały dwie zawodniczki i dwóch zawodników, natomiast sztafety składały się z ośmiu pływaków. Zarówno reprezentacja dziewcząt jak i chłopców wywalczyły srebrne medale. Natomiast klasyfikacja indywidualna w 4 stylach pływackich przyniosła naszej szkole dodatkowo 8 brązowych medali i 1 srebrny. Drużyny przygotowali nauczyciele wychowania fizycznego: Mariola Sokołowska i Marek Dowksza.

Czytaj więcej:  SREBRNE MEDALE DLA NASZEJ SZKOŁY W PŁYWANIU DRUŻYNOWYM