TURNIEJ W PIŁKĘ SIATKOWĄ CHŁOPCÓW KLAS III

W dniu 16.02.2017 r. uczniowie  naszej szkoły rywalizowali w MISTRZOSTWACH SZKOŁY  W PIŁCE SIATKOWEJ CHŁOPCÓW KLAS III GIMNAZJUM w hali sportowej Gimnazjum nr 1 w Człuchowie. Do rywalizacji zgłosiły się 3 zespoły. Rozegrane zostały 3 mecze systemem „każdy z każdym”. Podczas spotkań zdobyto w każdym zespole taką samą ilość dużych punktów i o miejscach zadecydowały małe punkty.  „Najlepszym zawodnikiem atakującym turnieju” został – KACPER SKWIERCZ z klasy 3d.  „Najlepszym zawodnikiem turnieju” został – ADRIAN KOWALIK z klasy 1a (grający w zespole klasy 3d). Poniżej klasyfikacja końcowa rozgrywek:

I miejsce klasa  -  3C

II miejsce klasa  - 2A

III miejsce klasa  - 3D

Czytaj więcej: TURNIEJ W PIŁKĘ SIATKOWĄ  CHŁOPCÓW KLAS III

TURNIEJ W PIŁKĘ KOSZYKOWĄ

W dniu 09.02.2017 r.  uczniowie  naszej szkoły rywalizowali w MISTRZOSTWACH SZKOŁY  W PIŁCE KOSZYKOWEJ CHŁOPCÓW w hali sportowej Gimnazjum nr 1 w Człuchowie.  Do rywalizacji zgłosiły się 3 zespoły. Rozegrane zostały 3 mecze systemem „każdy z każdym”. Podczas spotkań padło 20 koszy. „Królem Strzelców” został KACPER SKWIERCZ z klasy 3d – 4 kosze. „Najlepszym Koszykarzem Turnieju” został JAKUB LANDOWSKI z klasy 3a. „Zawodnikiem - Fair Play” został ADRIAN KOWALIK z klasy 1a (grający w zespole klasy 3d).

Czytaj więcej: TURNIEJ W PIŁKĘ KOSZYKOWĄ

Gimnazjaliści z wizytą w Gdańsku

W poniedziałek 6 lutego klasy 1a i 1c w ramach innowacji matematyczno- przyrodniczej wybrały się  na wycieczkę do Gdańskiego Teatru  Szekspirowskiego na warsztaty pt. „Chemia teatru”.

Celem tego niezwykłego projektu jest zainteresowanie młodych ludzi chemią, fizyką, matematyką i biologią, jako przedmiotami przydatnymi w każdej dziedzinie życia, poprzez praktyczne zajęcia warsztatowe oparte na technikach teatralnych.

Gimnazjaliści wzięli udział w czterech, bardzo ciekawych, blokach tematycznych:

1. Wykład na temat Teatru Szekspirowskiego i jego zwiedzanie.

2. Blok eksperymentalno- chemiczny – tworzenie eksperymentów i efektów specjalnych przydatnych w teatrze ( wybuchy sceniczne, dym , dżin w butelce).

3. Blok teatralno-chemiczny: -tworzenie rekwizytów aktorskich.

4. Blok matematyczno- fizyczno- biologiczny: emocje i dźwięk w grze aktora, scenka teatralna.

Warsztaty bardzo podobały się uczniom. Dzięki tym zajęciom gimnazjaliści mieli możliwość poznania interesujących doświadczeń chemicznych, przezwyciężenia tremy w czasie odgrywania scenek teatralnych, czy zgłębienia wiedzy na temat mechanizmów  rządzących ciałem i umysłem człowieka. Aktywnie uczestniczyli przy tworzeniu różnych rekwizytów teatralnych.

Na zakończenie wszyscy udaliśmy się do „Jumpcity Gdańsk” – największego parku trampolin w Gdańsku. Każdy znalazł tu coś dla siebie: basen z gąbkami, ścieżki akrobatyczne, trampoliny z koszami do ćwiczenia wsadów, arenę do zbijaka i  wiele innych atrakcji.

Czytaj więcej: Gimnazjaliści z wizytą w Gdańsku