Turniej Mikołajkowy dla klas 7 rozstrzygnięty

6 grudnia 2017 r. klasy siódme naszej szkoły wzięły udział w TURNIEJU MIKOŁAJKOWYM. Rywalizowały w nim 3-osobowe drużyny reprezentujące poszczególne klasy siódme. Drużyny zaprezentowały wcześniej już wykonany stroik świąteczny, śpiewały kolędy, pakowały prezenty, układały puzzle i odpowiadały na pytania.

Starania i zmagania drużyn oceniało jury w składzie: p. Katarzyna Pliszka, p. Robert Kozłowski, p. Beata Pintos oraz reprezentantka starszych uczniów - Natalia Stoltman. Nagrody rzeczowe ufundowała Rada Rodziców, natomiast słodkości dla każdego, jak co  roku, zafundował nasz Sponsor – ks. Grzegorz Formela.

Wspólna zabawa przyniosła wiele radości uczestnikom turnieju jak i kibicom oraz nauczycielom. Wyjątkowo i okazale zaprezentowały się klasy 7c, 7d, 7e w konkurencji śpiewania kolędy. Pięknie prezentowały się stroiki klas 7a i 7b, a specjalistami od pakowania prezentów okazały sią klasy 7a i 7f.

Najwięcej punktów zdobyła  klasa 7b i zajęła I miejsce. Na II miejscu uplasowali się reprezentanci klasy 7d. Trzecie miejsce zajęła klasa 7f. Kolejne miejsca zdobyli uczniowie reprezentujący klasy 7e, 7a, 7c.

Czytaj więcej: Turniej Mikołajkowy dla klas 7 rozstrzygnięty

Szczypiorniak

SZKOLNY TURNIEJ KLAS 2 i 3 CHŁOPCÓW W PIŁKĘ RĘCZNĄ

Piłka ręczna (potocznie pol. szczypiorniak, ang. handball) – zespołowa dyscyplina sportu (gra drużynowa), uprawiana na całym świecie – zarówno przez kobiety, jak i przez mężczyzn – w której biorą udział dwie ekipy po 7 zawodników każda. Celem gry jest wrzucenie – wyłącznie za pomocą rąk – piłki do bramki przeciwnika. Piłka może być rzucana, popychana, łapana, uderzana i zatrzymywana. Zawodnicy, oprócz bramkarzy, nie mają prawa zrobić więcej niż 3 kroki z piłką w rękach, co wymusza bieg z kozłowaniem i liczne podania. Bramkarze wychodząc z pola bramkowego, stają się zawodnikami ofensywnymi i obowiązują ich wówczas identyczne prawa jak pozostałych zawodników (łącznie z brakiem możliwości powrotu z piłką w pole karne).

Tak w wielkim skrócie można przedstawić zasady gry w piłkę ręczną, którą w ramach wychowania fizycznego ćwiczą uczniowie naszej szkoły. Jest to dyscyplina, która cieszy się dużą popularnością i z tego powodu 5 grudnia 2017 r. w hali sportowej przy ulicy Szkolnej 3 odbył się Szkolny Turniej Klas 2 i 3 w Piłkę Ręczną.

Do rywalizacji przystąpiły reprezentacje klas 2 i 3 gimnazjum (zabrakło tylko klasy 2a, która w tym dniu nie mogła wziąć udziału). Po losowaniu grup przystąpiono do rozgrywek. Według regulaminu najlepsze drużyny z obu grup przechodziły do finału. Mecze grupowe obfitowały w bramki oraz ciekawe akcje. Ostatecznie finał został rozegrany pomiędzy drużyną z klasy 3a i 2d. Zwycięsko z tej rywalizacji wyszła ekipa z klasy 3a, pokonując przeciwnika 13 do 4. Najlepszym zawodnikiem turnieju został Karol Murdza, królem strzelców okazał się Wojciech Bruski, obaj z 3a. Najlepiej podczas całego turnieju bronił Wiktor Urbaniak.

Myślę, że ci którzy przyszli obejrzeć zmagania swoich kolegów, nie żałowali decyzji, gdyż zawodnicy nie szczędzili sił i walczyli ambitnie o każdą piłkę.

Wszystkim uczestnikom dziękujemy, a zwycięzcom gratulujemy.

Czytaj więcej: Szczypiorniak

Tydzień profilaktyki

Ubiegły tydzień minął nam pod znakiem dbałości o zdrowie. W środę odbyły się dwie akcje prozdrowotne będące drugą częścią XXVI Olimpiady Promocji Zdrowego Stylu Życia PCK. Uczennica klasy 7d Zuzanna Krysa przygotowała akcję pod hasłem „Postaw na drugie śniadanie”. Celem akcji było zachęcenie do przygotowywania i spożywania śniadań  w szkole. Uczeń klasy 2a gimnazjum Jakub Bill postawił na sport i przygotował oraz przeprowadził zajęcia sportowe w niecodziennej formie. Uczniowie rywalizowali ze sobą w wyścigach rzędów, w których motywem przewodnim były owoce i warzywa.

Natomiast w czwartek oraz piątek odbyły się etapy powiatowe konkursów na temat zdrowego życia i uzależnień. Naszą szkołę reprezentowali: w XXVI Olimpiadzie Promocji Zdrowego  Stylu Życia – Zuzanna Krysa i Jakub Bill, natomiast w Olimpiadzie o Uzależnieniach – Natalia Heron i Natalia Łukowska. Wszystkim zaangażowanym w akcje serdecznie dziękujemy!

Czytaj więcej: Tydzień profilaktyki