Nietypowy turniej matematyczny

24 listopada w naszym gimnazjum odbył się nietypowy konkurs matematyczny ph.: „Turniej matematyczny na dworze króla Kazimierza Jagiellończyka”. 

W rozgrywkach matematycznych udział wzięli uczniowie Gimnazjum nr 1 oraz czterech zaprzyjaźnionych gimnazjów powiatowych: Gimnazjum w Rychnowach, Polnicy, Wierzchowie i Gimnazjum Społecznego w Człuchowie, (łącznie 22 osoby).

Konkurs wyróżniał się ciekawą formą i oprawą.  Uczniowie zostali zaproszeni do zamku przygotowanego przez prowadzących nauczycieli matematyki oraz uczniów. Zebranych gości- w imieniu króla- piękną  staropolszczyzną przywitał kanclerz królewski, a całym zmaganiom zawodników przyglądał się król Kazimierz Jagiellończyk z małżonką i dworem.  

 

 

Zadania, które musieli rozwiązać startujący w turnieju,  należały do dość nietypowych, tzn. dotyczyły życia osób  i zdarzeń z czasów patrona – króla Kazimierza.  Pierwszą zagadkę dostarczył im Antek- stajenny królewski, który w owym czasie wyprowadzał konie na pastwisko (konie na biegunach). Kolejną  przekazała im dwórka-ulubienica miłościwie panującej królowej Elżbiety. Po niej swoim zadaniem zaskoczyli uczniów: kucharka, rycerz Jerzy z Dąbrowy, Jan Długosz, kanclerz królewski oraz błazen królewski.

Startujący mogli przekonać się, jak ciekawą zabawą może być  przygoda z matematyką. Rozgrywkom towarzyszyła miła atmosfera oraz spora dawka humoru. Wszystkie drużyny dzielnie walczyły, prawie do końca nie było wiadomo, kto wygra turniej.

     

Czytaj więcej: Nietypowy turniej matematyczny

MISTRZOSTWA SZKOŁY W PIŁCE RĘCZNEJ CHŁOPCÓW

W dniu 29.11.2016 r. uczniowie naszej szkoły rywalizowali w MISTRZOSTWACH SZKOŁY W PIŁCE RĘCZNEJ CHŁOPCÓW w hali sportowej Gimnazjum nr 1 w Człuchowie. Do rywalizacji zgłosiło się 5 zespołów. Rozegranych zostało 10 meczy systemem „każdy z każdym”. Podczas spotkań padło 45 bramek. „Królem Strzelców„  został Jakub Landowski z klasy 3a. Na wyróżnienie zasługują również: Jakub Mikulicz  – 6 bramek, Michał Wójcik z klasy 3a  – 5 bramek, Kacper Skwiercz z klasy 3d  – 4 bramki oraz Karol Dobbek z klasy 2a  – 4 bramki. Najlepszym Bramkarzem został  Mateusz Beger z klasy 3d.  

Czytaj więcej: MISTRZOSTWA SZKOŁY W PIŁCE RĘCZNEJ  CHŁOPCÓW 

Wyniki konkursów profilaktycznych

Olimpiada Promocji Zdrowego Stylu Życia PCK:

I miejsce: Hubert Bogucki 3b

Patryk Wójciszyn 1a

 

II miejsce: Julia Polak 3a

Karol Dobbek 2a

Martyna Zakrzewska 1a

Mikołaj Pałka 2c

 

III miejsce: Kinga Pruska 2a

Mikołaj Bauch 2a

Maciej Radkowiak 2c

Marta Goroś 2c

Piotr Radkowiak 1a

Magdalena Ołów 3a

Oliwia Borkowska 3a

Natalia Westfal 3a

 

Konkurs wiedzowy „Uzależnienia wokół mnie”

 

I miejsce: Natalia Heron 1c

II miejsce: Julia Jurkiewicz 1a

III miejsce: Oskar Staszewski 1a

 

Konkurs plastyczny: ”Uzależnieniom mówimy NIE”

 

I miejsce:  Marta Goroś 2c

Maciej Radkowiak 2c

II miejsce: Julia Markiewicz 1d

III miejsce: Jakub Banaszak 2d

 

Uroczyste wręczenie nagród odbędzie się 29 listopada 2016 r. (wtorek) na 2 godzinie lekcyjnej w Poczytalni. Wszystkich nagrodzonych prosimy o przejście do Poczytalni o godzinie 8:55.

 

CZAD I OGIEŃ - OBUDŹ CZUJNOŚĆ

Nasza szkoła realizując nieprzerwanie ideę „RATOWANIA ŻYCIA LUDZKIEGO” w dniu 23 listopada br. zapoczątkowała akcję: „CZAD I OGIEŃ - OBUDŹ CZUJNOŚĆ”. Ta akcja prowadzona jest wśród uczniów przy współpracy Państwowej Straży Pożarnej, której przedstawiciel poprowadził pierwsze zajęcia z uczniami klasy 2d w ramach innowacji edukacja dla bezpieczeństwa. Celem tej akcji jest przede wszystkim jak najszersze dotarcie do społeczeństwa, aby uświadomić jak niebezpieczne jest dla zdrowia i życia ludzi nieprzestrzeganie zasad przeciwpożarowych a przede wszystkim używanie niesprawnych instalacji kominowo – grzewczych.   

Czytaj więcej: CZAD I OGIEŃ - OBUDŹ CZUJNOŚĆ

Logowanie

E-Dziennik