SZKOLNA EUROWIZJA 2015

W tegorocznym konkursie Szkolnej Eurowizji, którego XIV już edycja miała miejsce 26 maja w naszej szkole, rywalizowało 16 osób. Mogliśmy podziwiać umiejętności wokalno-językowe naszych gimnazjalistów w 11 utworach, którzy solo, w duetach lub zespołowo starali się z całych sił, aby publiczność - która jak zwykle dopisała - świetnie się bawiła. I udało im się to!!!

Czytaj więcej: SZKOLNA EUROWIZJA 2015

Wycieczki na Warmię i Mazury

W dniach 18 -22.05.2015 r. w ramach realizacji innowacji matematyczno-przyrodniczej odbyła się wycieczka klasy 1a i 1d z Gimnazjum nr 1 w Człuchowie. Uczniowie pojechali na Warmię i Mazury pod opieką p. Haliny Gleb, p. Arkadiusza Kamińskiego i p. Zdzisława Kaczkowskiego.

Czytaj więcej: Wycieczki na Warmię i Mazury

Spotkania Akademickie i Noc Muzeów

W sobotę 16 maja 2015 r. grupa 40 uczniów naszego gimnazjum wzięła udział w zajęciach ph.: Spotkania Akademickie, zorganizowanych przez pracowników oraz studentów Politechniki Gdańskiej. Uczniowie mieli okazję zapoznać się z laboratoriami: budynku inteligentnego,  robotyki oraz inżynierii systemów alarmowych. Mieli także sposobność zapoznać się z działalnością naukowych kół studenckich podczas wystawy i prezentacji projektów realizowanych przez wspomniane koła naukowe.

Wieczorem natomiast grupa udałą się do pięknie położonego (w samym centrum  Gdańska) Centrum Hewelianum, gdzie uczniowie brali udział w zajęciach zorganizowanych w ramach Nocy Muzeów.

Czytaj więcej: Spotkania Akademickie i Noc Muzeów

O włos od finału

W dniu 20 marca 2015 r. w Gdańsku odbył się etap okręgowy XXIII edycji Olimpiady Promocji Zdrowego Stylu Życia organizowanej przez Polaki Czerwony Krzyż. Naszą szkołę reprezentowała Hanna Kaczkowska uczennica z klasy 2a, zwyciężczyni etapu powiatowego. Uczestnicy Olimpiady musieli wykazać się wiedzą dotyczącą zdrowego odżywiania, przeciwdziałania uzależnieniom, ekologii oraz znajomością zasad udzielania pierwszej pomocy. Hania zajęła II miejsce wśród uczniów reprezentujących szkoły gimnazjalne województwa pomorskiego. W ogólnej punktacji (przeprowadzenie akcji prozdrowotnej oraz testu wiedzy) Hania zdobyła o 0,5 pkt mniej od miejsca pierwszego, czyli „o włos” nie znalazła się w etapie ogólnopolskiej olimpiady.

Brawo Haniu, gratulujemy wyniku!