FERIE ZIMOWE 2017

HARMONOGRAM FERII

MISTRZOSTWA SZKOŁY W HALOWEJ PIŁCE NOŻNEJ CHŁOPCÓW KLAS I GIMNAZJUM

W dniu 10.01.2017 r. uczniowie  naszej szkoły rywalizowali w MISTRZOSTWACH SZKOŁY  W HALOWEJ PIŁCE NOŻNEJ CHŁOPCÓW KLAS I GIMNAZJUM w hali sportowej Gimnazjum nr 1 w Człuchowie. Do rywalizacji zgłosiły się 3 zespoły. Rozegrane zostały 3 mecze systemem „każdy z każdym”. Podczas spotkań padło 10 bramek. „Królem Strzelców„ został PIOTR KOWCUN z klasy 1C – 3 bramki. Na wyróżnienie zasługują również: ADRIAN KOWALIK, BARTOSZ CICHOŃ z klasy 1a i PATRYK OLSZEWSKI z klasy 1b – po 2 bramki. Najlepszym Bramkarzem został  MARCIN KIEDROWSKI z klasy 1A.  Poniżej klasyfikacja końcowa rozgrywek:

I miejsce klasa  -  1A

II miejsce klasa  - 1C

III miejsce klasa  - 1B

Czytaj więcej: MISTRZOSTWA SZKOŁY W HALOWEJ PIŁCE NOŻNEJ  CHŁOPCÓW KLAS I GIMNAZJUM

MISTRZOSTWA SZKOŁY W HALOWEJ PIŁCE NOŻNEJ CHŁOPCÓW KLAS III

W dniu 03.01.2017 r. uczniowie  naszej szkoły rywalizowali w MISTRZOSTWACH SZKOŁY  W HALOWEJ PIŁCE NOŻNEJ CHŁOPCÓW KLAS III GIMNAZJUM w hali sportowej Gimnazjum nr 1 w Człuchowie. Do rywalizacji zgłosiły się 4 zespoły. Rozegranych zostało 6 meczy systemem „każdy z każdym”. Podczas spotkań padło 14 bramek. „Królem Strzelców„ został Sebastian Kluk z klasy 2d (grający w pierwszym zespole klasy 3d). Na wyróżnienie zasługują również: Jakub Szyman, Kacper Skwiercz z klasy 3d – 2 bramki, Jakub Mikulicz, Miłosz Menio, Kacper Andrzejewski z klasy 3a  – po 1 bramce, Wojciech Wieczorek, Karol Kapuściński z klasy 3c – po 1 bramce. Najlepszym Bramkarzem został  Maciej Zawadziński z klasy 3d.

Czytaj więcej: MISTRZOSTWA SZKOŁY W HALOWEJ PIŁCE NOŻNEJ  CHŁOPCÓW  KLAS III

Prezent od Kazimierza

Tradycyjnie w okresie Bożego Narodzenia nasza szkoła przygotowała "Prezent od Kazimierza". Uczniowie przynieśli swoje dawno nieużywane zabawki, gry planszowe, puzzle, pluszaki a także zakupili przybory szkolne i słodycze. Wszystko przekazane zostało dzieciom uczęszczającym do świetlicy "Ośrodka Wsparcia MOPS". Jak co roku przekazaliśmy również prezenty pensjonariuszom człuchowskiego hospicjum. ŻYCZYMY WSZYSTKIM WESOŁYCH ŚWIĄT.

Czytaj więcej: Prezent od Kazimierza

„W matematyce nie ma drogi specjalnej dla królów”

„W matematyce nie ma drogi specjalnej dla królów” - tymi słowami  Euklides  odpowiedział ówczesnemu  faraonowi  egipskiemu Ptolemeuszowi, gdy ten przeczytawszy „Elementy”, niestety,  niewiele zrozumiał. Wezwał więc Euklidesa i licząc na swoje względy, zapytał, czy nie ma łatwiejszego sposobu poznania i zrozumienia matematyki?

Tę i inne anegdoty oraz różne ciekawostki mogli poznać uczniowie naszego gimnazjum w czasie „Wieczoru z matematyką”, który odbył się 14 grudnia 2016 r.

Uczniowie klasy 3a realizujący innowację matematyczno – przyrodniczą przedstawili „Życie wielkich filozofów”. W zabawny sposób zaprezentowali życie naszych wielkich uczonych starożytności: Talesa, Euklidesa, Pitagorasa, Archimedesa. Zachęcili w ten sposób i rozbudzili  w młodzieży zainteresowanie filozofią i matematyką. W czasie przedstawienia widownia żywo reagowała i uczestniczyła w licznych mini – konkursach.

Czytaj więcej: „W matematyce nie ma drogi specjalnej dla królów”