Wycieczka 3a

2 października 2014 r. w ramach innowacji pedagogicznej „Klasa teatralno-dziennikarska” wybraliśmy się do Bydgoszczy. Rano wyjechaliśmy małym autokarem sprzed naszego gimnazjum, a grupa liczyła 18 uczestników. Gdy dojechaliśmy do celu, udaliśmy się na spacer po rynku, gdzie wychowawca naszej klasy p. Wyrowiński pokazał nam kilka ciekawych miejsc takich jak np. Katedra św. Marcina i Mikołaja oraz Pomnik Ofiar Faszyzmu. Po niecałych dwóch godzinach byliśmy już w siedzibie TVP Bydgoszcz przy ul. Kujawskiej 7, gdzie poznaliśmy pracę dziennikarzy telewizyjnych, techników i prezenterów oraz objaśniono nam kilka „telewizyjnych sztuczek”. Pan, który pracuje tam od wielu lat, czasami na wielu różnych stanowiskach, gdyż zdarza mu się zastępować kolegów, oprowadził nas po całym budynku. Pokazał nam jak działają sprzęty używane przez operatorów, dźwiękowców oraz objaśnił nam na czym polega ich praca  oraz praca  prezenterów. Największą atrakcją było ogromne studio.

Czytaj więcej: Wycieczka 3a

Podbój Berlina

10 października 2014 r. 10 uczniów oraz 8 absolwentów Gimnazjum Nr 1 w Człuchowie wyruszyło na podbój Berlina. Wycieczka pod patronatem Burmistrza Miasta Człuchów oraz Dyrektora Gimnazjum nr 1 w Człuchowie została ufundowana przez Gminę Miejską Człuchów w ramach projektu Osobowość Szkolna. Uczniowie wyłonieni w 4 kategoriach:
-    I kategoria „Uczeń ze 100% frekwencją” – Karol Wojtuń (LO), Michał Szyszka (3b), Kacper Pruski (2a), Bartłomiej Maślanyk (2a), Piotr Kononowicz (3c), Patryk Wąsik (2c), Róża Gołębiewska (LO)
-    II kategoria „Z kulturą na ty” - Jakub Paluch (2a)
-    III kategoria  „Mistrzowie”
    *Mistrz Matematyki – Aleksandra Żmudzka (LO)
    *Mistrz Przyrody – Michał Szyszka (3b)
    *Mistrz Języka Polskiego – Martyna Lizakowska (LO)
    *Mistrz Języka Obcego - Aleksandra Żmudzka (LO)
    *Mistrz Pędzla  - Adriana Marasz (2a)
    *Mistrz Śpiewu  - Hanna Bil (LO)
    *Mistrz Sportu  - Weronika Osiowy (LO)
    *Mistrz Inicjatywy  - Paulina Szukaj (LO)
-    IV kategoria „Żyj zdrowo” – konkurs który pozwoli wyłonić zwycięski zespół, który w najlepszy sposób wykonał zadanie z zakresu: racjonalnego odżywiania, ochrony środowiska naturalnego, uprawiania sportu lub życia bez nałogów - Agata Jażdżewska,  Marta Piechowska, Natalia Kowcun (2a)
wyruszyli na 2 dniową bezpłatną wycieczkę do  Tropical Islands i Berlina.

Czytaj więcej: Podbój Berlina

Zawody wędkarskie

7 września 2014 r. odbyła się Rejonowa Spartakiada Młodzieży w Wędkarstwie Spławikowym w Okręgu Słupskim.
Uczestnikami byli również uczniowie naszego gimnazjum.
Najlepsi z naszych uczniów byli  Bartosz Sitkiewicz z 2d i Mateusz Labuhn z klasy 2c.
20 września br. odbyły się Mistrzostwa Powiatu Szkółek Wędkarskich gdzie nasi uczniowie  zajęli wysokie lokaty.
Rafał Skalski z 3b zajął III miejsce w kategorii indywidualnego połowu a Damian Pintos z 1d wywalczył miejsce IV w tej samej kategorii.
W kategorii „największa ryba”  zwyciężył  Tomasz Kaźmierczak z 3b.

Organizatorem zawodów wędkarskich było Koło Polskiego Związku Wędkarskiego w Człuchowie.

Wszystkim uczestnikom gratulujemy taaaaaaaaaaaaaakiej ryby!:)

Czytaj więcej: Zawody wędkarskie