ROZPOCZĘCIE ROKU SZKOLNEGO 2015/2016

Uczniowie wrócili po wakacjach do nauki. We wtorek w Gimnazjum nr 1 w Człuchowie odbyła się uroczysta inauguracja, którą poprowadziła Pani Sylwia Marasz – dyrektor szkoły.

W środę zaczną się pierwsze zajęcia. Naukę w naszej szkole rozpocznie w roku szkolnym 2015/2016 – 340 uczniów. Życzymy im wielu dobrych ocen i samych sukcesów w nauce.

Czytaj więcej: ROZPOCZĘCIE ROKU SZKOLNEGO 2015/2016

„Rosswijające wakacje Rossmanna”

7 lipca 2015 r.  uczniowie klasy 2a Gimnazjum nr 1 im. Kazimierza Jagiellończyka w Człuchowie wraz ze swoją wychowawczynią - Anną Zawadzińską -  rozpoczęli wakacje marzeń.  10-dniowy pobyt w Warszawie to wygrana w konkursie „Rosswijające wakacje Rossmanna”.

Czytaj więcej: „Rosswijające wakacje Rossmanna”

Goście z Uslar w naszej szkole

Ostatni weekend w Gimnazjum nr 1 im. Kazimierza Jagiellończyka minął pod hasłem "zacieśnianie więzi polsko - niemieckich". W piątek 26 czerwca o godzinie 17.00 zawitali do nas goście z Uslar. Pięcioosobowa grupa tancerzy, dwuosobowa ekipa uprawiająca parkour wraz z opiekunem Kristianem Thiemannem. Po oficjalnym przywitaniu przez panią dyrektor Sylwię Marasz grupa udała się na trening taneczny do Miejskiego Domu Kultury w Człuchowie gdzie pod czujnym okiem pani Marzeny Jodłowskiej przygotowywali się do wspólnego występu z grupą taneczną z MDKu. Po wyczerpującym treningu i obfitej kolacji nadszedł czas na bliższe poznanie się i wspólną zabawę, której towarzyszyło sporo radości a język polski mieszał się z angielskim i niemieckim.

Sobotę rozpoczęliśmy spływem kajakowym po człuchowskich jeziorach, mimo zmęczenia humory dopisywały a rozmowom nie było końca. Po południu goście udali się na kolejny trening taneczny z grupą Switch, po czym wszyscy wspólnie udaliśmy się na Rynek miasta gdzie  odbywał się Street Jam w trakcie, którego grupa taneczna Funky Colours z Niemiec wystąpiła dla człuchowskiej publiczności. Dzień zakończyliśmy ogniskiem i meczem piłki siatkowej na plaży.

W niedzielę po pokazie umiejętności ekipy uprawiającej parkour nadszedł czas pożegnania. Nasi przyjaciele obiecali wrócić na kolejny Street Jam w przyszłym roku oraz zapewnili iż w przyszłym roku zorganizują spotkanie u siebie czyli w Uslar.

Wizyta grupy niemieckiej zainicjowana była przez Kristiana Thiemanna z Uslar, który od lat przyjeżdża do Człuchowa z młodzieżą. Zaś pobyt grupy w Człuchowie zaplanowany i zorganizowany został przez panią Sylwię Marasz oraz panie Krystynę Bill i Gabrielę Polak a finansowany przez Gminę miejską Człuchów.

Była to niezwykła możliwość, dająca naszym uczniom możliwość wypróbowania swoich umiejętności językowych jak i nawiązania nowych znajomości, nabywania nowych umiejętności a przede wszystkim możliwość ciekawego spędzenia wolnego czasu.

Czytaj więcej: Goście z Uslar w naszej szkole

Pożegnanie Absolwentów 2012-2015

Rozstania nadszedł już czas...

26 czerwca br. pożegnaliśmy uroczyście absolwentów rocznika 2012-2015. Nie obyło się bez łez wzruszenia. To zawsze szczególny dzień dla rodziców, nauczycieli, wychowawców i rzecz jasna samych absolwentów. Po oficjalnym wystąpieniu Dyrektora szkoły, wręczone zostały świadectwa ukończenia szkoły, wyróżnienia za wyniki w nauce oraz pracę na rzecz szkoły.

Tytuł Absolwenta Roku i Nagrodę Burmistrza otrzymał Michał Szyszka z klasy 3b.

Wyróżnienie Srebrną Tarczą za wysokie wyniki w nauce i promowanie wizerunku szkoły  otrzymało 4 uczniów:

- Seweryn Iskra z 3a

- Zuzanna Drygalska 3b

- Michał Szyszka 3b

- Maciej Zakrzewski 3a

Nagrodę Dyrektora otrzymał uczeń klasy 3a Maciej Zakrzewski.

Absolwenci podziękowali swoim wychowawcom, dyrekcji i nauczycielom za serce i trud włożone w ich naukę i wychowanie.

Wszystkim absolwentom życzymy realizacji wszystkich życiowych planów!

Czytaj więcej: Pożegnanie Absolwentów 2012-2015

Wieczorek pożegnalny klas trzecich

18 czerwca 2015 roku odbył się wieczorek pożegnalny klas trzecich - ostatnia wspólna impreza trzecioklasistów w naszej szkole. Na początek wszyscy chętni, którzy z poświęceniem trenowali przez cały tydzień, zatańczyli belgijkę, która wszystkim bardzo się spodobała. Potem przez cały wieczór tańczyli do muzyki puszczanej przez DJ-a Pana Zdzisława Kaczkowskiego. Nie zabrakło również konkursów i dobrego jedzenia. Na zakończenie wybrano króla i królową balu, którymi zostali Aleksandra Wardach i Kamil Skwiercz!

Dziękujemy wszystkim związanym z organizacją i przygotowaniem pięknej sali. Ten wieczór z pewnością zostanie na długo w naszych sercach.

Czytaj więcej: Wieczorek pożegnalny klas trzecich