Na szlakach naszej małej ojczyzny – wycieczki klasy 3b

W czerwcu klasa 3 b wraz z wychowawcą p. Adamem Wyrowińskim poznawała urocze zakątki Człuchowa i Chojnic.

Nasze piękne miasto zwiedzaliśmy na piechotę, korzystając z folderu „Człuchowskie szyfry Jerzego z Dąbrowy” wydanego przez referat promocji Urzędu Miejskiego . Wielu z nas po raz pierwszy zetknęło się z zagadkami Człuchowa, np. co to takiego Browar Ley’a, gdzie się znajduje i na której ścianie budynku umieszczono piękne medaliony. Ponadto przypomnieliśmy sobie,  kiedy powstał Lasek Luizy a w Muzeum Regionalnym zobaczyliśmy jak przebiegała budowa zamku krzyżackiego.

Do Chojnic pojechaliśmy pociągiem. Z dworca udaliśmy się do centrum na Rynek i pod Bramę Człuchowską. W wędrówce pomagały nam foldery, które otrzymaliśmy wszyscy od sympatycznego właściciela kiosku z pamiątkami p. Mieczysława Blocha. Zrobiliśmy sobie wspólne zdjęcie na tle ratusza i fontanny. Trasa nr 1 nosi nazwę „Szlakiem chojnickiego tura” i rzeczywiście spotkaliśmy go po drodze... W programie wycieczki znalazł się jeszcze Park Tysiąclecia i kręgielnia Mistral. Wróciliśmy do Człuchowa autokarem, ale po drodze spędziliśmy miłe chwile w Bramie Pomorza.

Były to niezapomniane wycieczki. Zachęcamy wszystkich do poznawania ciekawych miejsc w naszym mieście i najbliższej okolicy.

Czytaj więcej: Na szlakach naszej małej ojczyzny – wycieczki klasy 3b

Zawody Kajakowe Szkół Gimnazjalnych o Puchar Komendanta Wojewódzkiego OHP

Dnia 06.06.2018 r. młodzież naszej szkoły rywalizowała w VI Zawodach Kajakowych Szkół Gimnazjalnych o Puchar Komendanta Wojewódzkiego OHP pod patronatem Burmistrza Miasta Człuchowa w siedzibie OSiW OHP w Człuchowie przy ulicy Kusocińskiego 4.  Reprezentacja naszej szkoły w składzie – Chodorski  Mateusz i Knut Bożydar. Na K1 – Mateusz Chodorski zajął 5 miejsce, a Knut Bożydar zajął 6 miejsce, na K2 – Chodorski Mateusz i Knut Bożydar zajęli 4 miejsce. Najlepiej jednak wypadli również uczniowie naszej szkoły z klasy VII OHP w składzie Myrcha Dariusz i Jurak Grzegorz. Myrcha Dariusz na K1 zajął 1 miejsce, a na K2 wraz z Jurakiem Grzegorzem zajęli 2 miejsce. Młodzież startującą w zawodach przygotowali nauczyciele wychowania fizycznego – Dowksza Marek i Gibczyński Wiesław. Wszyscy uczestnicy zostali nagrodzeni drobnymi upominkami i wspólnym poczęstunkiem a najlepsi pamiątkowymi pucharami i dyplomami.

Czytaj więcej: Zawody Kajakowe Szkół Gimnazjalnych o Puchar Komendanta Wojewódzkiego OHP

ZDOLNI Z POMORZA 2018/2019

Informacja dla uczniów wykazujących  uzdolnienia w obszarach matematyki, fizyki, chemii, biologii, informatyki i kompetencji społecznych o naborze do projektu Zdolni z Pomorza - Powiat Człuchowski na nowy rok szkolny 2018/19.

Dotyczy uczniów obecnych klas VI i VII szkoły podstawowej oraz klas II i III gimnazjum.

Przesyłam link do strony z informacją o rekrutacji na nowy rok szkolny  do projektu Zdolni z Pomorza - Powiat Człuchowski:  http://zdolni.zsa-czluchow.pl/index.php/en/76-prowadzimy-nabor-na-nowy-rok-szkolny-2018-19

Ostatni Majowy Turniej Piłki Nożnej

Dnia 29.05.2018 r. rozegrany został Ostatni Majowy Turniej Piłki Nożnej Chłopców na Orliku przy OSiR w Człuchowie.  Organizatorami  imprezy byli nauczyciele  wychowania fizycznego:  Marek Dowksza i Wiesław Gibczyński. Do rywalizacji stanęły 3 zespoły. Padło 9 bramek. Po zaciętej grze wyłoniono najlepsze zespoły i wyróżniono najlepszych graczy. Oto wyniki:

1 miejsce – 2A

2 miejsce – 7D