V Turniej Orlika

W dniu 12 września 2014 r. na boisku ORLIK OSiR rozegrano V Turniej Orlika o Puchar Premiera Donalda Tuska dla uczniów rocznik 2001 i 2002. W turnieju wzięło udział 8 drużyn, z czego dwie reprezentujące nasze Gimnazjum. Mecze rozgrywano w dwóch grupach systemem „każdy z każdym”, w sumie rozegrano 16 dziesięciominutowych meczy. Nasze drużyny zajęły 3 i 5 miejsce, każdy otrzymał dyplom i drobne upominki.

Czytaj więcej: V Turniej Orlika

Rozpoczęcie roku szkolnego

Uczniowie wrócili po wakacjach do nauki. W poniedziałek w Gimnazjum nr 1 w Człuchowie odbyła się uroczysta inauguracja, którą poprowadziła Pani Elżbieta Mackowska – nowy dyrektor szkoły. Towarzyszył jej Burmistrz Miasta Człuchowa p. Maciej Pestka.

We wtorek zaczną się pierwsze zajęcia. Naukę w naszej szkole rozpocznie w roku szkolnym 2014/2015 – 320 uczniów. Życzymy im wielu dobrych ocen i samych sukcesów w nauce.

Czytaj więcej: Rozpoczęcie roku szkolnego

Uroczyste Pożegnanie Absolwentów

Trudno uwierzyć, że to już drugi brzeg, że kończymy gimnazjum, a dziś po raz ostatni przyszliśmy do tej szkoły i nigdy więcej nie spotkamy się w tym gronie, bo jak napisała Wisława Szymborska: „ Nic dwa razy się nie zdarza i nie zdarzy (…)”.

Uroczystość obfitowała w gratulacje i podziękowania.

Tradycją Gimnazjum nr1 im. K. Jagiellończyka jest przyznawanie Honorowego  tytułu „Absolwenta Roku”. Miano Absolwenta roku uzyskała  Martyna Lizakowska z  klasy 3c.

Tradycyjnie już Rada Rodziców przyznała  absolwentom naszej szkoły nagrody za wybitne osiągnięcia  w nauce, sporcie i aktywny udział w pracach na rzecz szkoły.  W tym roku Nagrody Rady Rodziców otrzymują:
Marta Rudnicka z kasy 3a
Aleksandra Żmudzka z klasy 3d
Weronika Osiowy z klasy 3d

Czytaj więcej: Uroczyste Pożegnanie Absolwentów

Zakończenie roku szkolnego 2013/2014

27 czerwca 2014 r. zakończyliśmy kolejny rok szkolny.
Za  godne reprezentowanie naszego gimnazjum laureat Konkursu Wojewódzkiego z Biologii - Michał Szyszka z klasy 2b otrzymał nagrodę i pamiątkowy dyplom.
Wśród nas byli  także uczniowie, którzy wyróżnili się wzorową frekwencją, kulturą osobistą, sięgnęli po laury pierwszeństwa w nauce i sporcie – stali się szkolnymi omnibusami.
W projekcie Osobowości Szkolne:
- w kategorii „Z kulturą na Ty” zwyciężył Jakub Paluch z klasy 1a
- w kategorii „Mistrzowie”
    tytuł Mistrza Przyrody zdobył Michał Szyszka z klasy 2b
    tytuł Mistrza Historii zdobył Seweryn Iskra z klasy 2a
    tytuł Mistrza Pędzla zdobyła Adriana Marasz z klasy 1a
- w kategorii „Żyj zdrowo” zwyciężyły uczennica klasy 1a Agata Jażdżewska, Marta Piechowska, Natalia Kowcun,
- w kategorii „Uczeń ze 100% frekwencją”  znaleźli się: Bartłomiej Maślanyk z 1a, Kacper Pruski z 1a, Patryk Wąsik z 1c, Seweryn Iskra z 2a, Michał Szyszka z 2b, Piotr Kononowicz z 2c.
W konkursie na najlepszego czytelnika organizowanym przez szkolną bibliotekę laureatką została Hanna Kaczkowska z kl. 1a.
Przez cały rok szkolny uczniowie naszej szkoły rywalizowali w konkursie o tytuł „Klasy z klasą”. Jest nam niezmiernie miło poinformować, że w roku szkolnym 2013/2014 miano laureata tego konkursu zdobyła kl. 1a

Gratulujemy osiągnięć i życzymy udanych wakacji!

Czytaj więcej: Zakończenie roku szkolnego 2013/2014