Matma i poezja…,dlaczego nie?

Nauczyciele matematyki: p. Grażyna Jażdżewska oraz p. Elżbieta Maćkowska zorganizowały w naszym gimnazjum nietypowy, jak na matematykę, konkurs pt. „Matematyka wierszem pisana”. Zadaniem uczestników konkursu było  samodzielne napisanie wiersza o tematyce matematycznej. Prace nadesłane na konkurs musiały być pracami własnymi, napisanymi w języku polskim, wcześniej niepublikowanymi i nienagradzanymi w konkursach literackich. Do udziału w konkursie zaproszono również sześć gimnazjów powiatowych: Gimnazjum w Koczale, Zespół Szkół Społecznych w Człuchowie, Gimnazjum Gminne w Rychnowach (z filiami: w Wierzchowie, w Polnicy, w Barkowie). Konkurs cieszył się dużym zainteresowaniem. Komisja konkursowa otrzymała aż 43 wiersze od uczniów Gimnazjum nr 1 w Człuchowie oraz Gimnazjum Gminnego w Rychnowach (z jego filiami).

Czytaj więcej: Matma i poezja…,dlaczego nie?

SREBRNI MEDLIŚCI

W dniu 18.11.2015 r. w Debrznie odbyły się Mistrzostwa Drużynowe w Tenisie Stołowym.         

Drużynę dziewcząt naszego Gimnazjum reprezentowały: Daria Milkowska z klasy IIIc i Zuzanna Żmudzka klasa IIIc.

Natomiast drużynę chłopców reprezentowali:  Wegner Filip klasa IIIc  i Wójcik Michał z klasy IIa

Drużyna dziewcząt zajęła drużynowo V miejsce, natomiast drużyna chłopców po zaciętych meczach uległa drużynie z Gimnazjum w Debrznie. 

Czytaj więcej: SREBRNI MEDLIŚCI

Matematyka znów na salonach u Jagiellończyka

Matematyka to dziedzina wiedzy, której znaczenie wciąż rośnie. W dzisiejszym „cyfrowym’’ świecie jej wpływ na wszystkie dziedziny życia jest widoczny gołym okiem. Rozwój cywilizacji, odkrycia naukowe, rozwój systemów społecznych powoduje, że wzrasta zainteresowanie matematyką, która bywa niezastąpiona w opisywaniu problemu i dochodzeniu do jego rozwiązania.   

Czytaj więcej: Matematyka znów na salonach u Jagiellończyka

Logowanie

E-Dziennik