DZIEŃ WSPOMNIENIA ŚWIĘTEGO JANA PAWŁA II

Październik to miesiąc obfitujący w dni, w których wspominamy postać Ojca Świętego Jana Pawła II.  

16 października 1978 r. Karol Wojtyła zostaje wybrany na papieża. 

Od 2001 roku obchodzony jest Dzień Papieski. Przypada on zawsze w niedzielę poprzedzającą rocznicę wyboru Karola Wojtyły na Stolicę Piotrową. Dni Papieskie organizowane były za życia Jana Pawła II i kontynuowane są po Jego śmierci. W tym roku obchodziliśmy XVI Dzień Papieski pod hasłem: „Bądźcie świadkami miłosierdzia”. 

2 kwietnia 2005r. Jan Paweł II odchodzi do „Domu Ojca”. Jego proces beatyfikacyjny rozpoczął się miesiąc po pogrzebie, a zakończył 1 maja 2011 roku. Kanonizacja zakończyła się 3 lata później (24.04.2014 r.) i przeszła do historii, bo ogłoszenie Jana Pawła II świętym dokonało dwóch papieży: urzędujący – Franciszek i emerytowany – Benedykt XVI. Od czasu kiedy Jan Paweł II został kanonizowany 22 października - to dzień wspomnienia ŚWIĘTEGO Jana Pawła II.

Dlatego w  poniedziałek 24.10.2016 r. w naszej szkole uczciliśmy postać świętego Jana Pawła II, postać papieża-Polaka. Podczas lekcji religii uczniowie wysłuchali montażu słowno –muzycznego przybliżającego postać ŚWIĘTEGO JANA PAWŁA II. Uczniowie zaśpiewali Jego ulubioną pieśń: Barka oraz obejrzeli film animowany: Historia Papieża Polaka.

Czytaj więcej: DZIEŃ WSPOMNIENIA ŚWIĘTEGO JANA PAWŁA II

Też lubimy Francję...

Nasi uczniowie „zgarnęli” wszystkie nagrody w konkursie pod tytułem „Miniatura Wieży Eifla” organizowanym przez Człuchowskie Towarzystwo Polsko-Francuskie. 

Cała uroczystość i gala miała miejsce się w  Domu Kultury, gdzie odbył się m.in. koncert z muzyką francuską w roli głównej oraz nasi uczniowie na scenie odbierający dyplomy. Pierwsze miejsce to wieża Eifla wykonana z zapałek Marty Ernstmajer i Weroniki Zigmanskiej, druga lokata to konstrukcja również z zapałek wykonana przez Ewę Kromer i trzecie miejsce zdobył Damian Pintos za pracę ze styropianu pomalowaną w barwy narodowe Francji.

Dużo słów uznania i pochwał usłyszał Dominik Gołąb, którego praca wykonana była najtrudniejszą z technik gdzie nie wolno ciąć, kleić i dodatkowo ozdabiać, czyli sztuka pochodząca z Japonii - origami. Miniatury wieży Eifla wykonali również Jakub Junke oraz Martyna Zakrzewska i Klaudia Rumińska.

Po głównych uroczystościach odbyła się degustacja francuskich dań. Ślimaki były najlepsze:).

Uczniom serdecznie gratulujemy.

Czytaj więcej: Też lubimy Francję...

MISTRZOSTWA SZKOŁY W UNIHOKEJA CHŁOPCÓW

 W dniu 18.10.2016 r. uczniowie naszej szkoły rywalizowali w MISTRZOSTWACH SZKOŁY W UNIHOKEJA CHŁOPCÓW w hali sportowej Gimnazjum nr1 w Człuchowie. Do rywalizacji stanęły cztery drużyny. Rozgrywki zostały przeprowadzone systemem „każdy z każdym”. Rozegranych zostało sześć zaciętych meczy. Padło w nich 10 bramek. Najskuteczniejszymi strzelcami bramek, zdobywając po 2 gole, okazali się: Kacper Skwiercz z 3d, Jakub Landowski z 3a i Hubert Radziemski z 3b. Poniżej klasyfikacja końcowa Mistrzostw Szkoły w Unihokeja Chłopców:

I MIEJSCE – KLASA 3D

II MIEJSCE – KLASA 3B

III MIEJSCE – KLASA 3A

IV – MIEJSCE – KLASA 2A

Najlepsze zespoły zostały nagrodzone pamiątkowymi dyplomami i  drobnymi nagrodami.

Czytaj więcej: MISTRZOSTWA SZKOŁY W UNIHOKEJA CHŁOPCÓW 

Logowanie

E-Dziennik